tv3.lv

Rīgas domnieki atbalsta biedrības “TTT‑Rīga” dibināšanu

Rīgas domes izglītības, kultūras un sporta komiteja šodien atbalstīja Rīgas domes lēmumprojektu par biedrības “TTT-Rīga” dibināšanu.

14. jūlijā 15:19

Šāds lēmums ļaus likvidēt līdzšinējo nodibinājumu un vadošajam sieviešu basketbola klubam “TTT Rīga” pārtapt par biedrību, lai piesaistītu finansējumu kluba darbības nodrošināšanai.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kā skaidrots domes deputātiem iesniegtajā informācijā, “TTT Rīga” komandas dalībai FIBA Eirolīgas turnīrā ir nepieciešami 600 000 eiro kā biedru iemaksa basketbola sezonā. Papildu 150 000 eiro ir privātā sektora finansējums. Līdz ar to vienai kluba sezonai nepieciešami 750 000 eiro.

Izveidojot biedrību un paplašinot biedru skaitu, būtu iespējams nepieciešamos 600 000 eiro nodrošināt caur biedru naudas iemaksām, attiecīgi, jo vairāk dibinātāju un biedru, jo mazāka biedru nauda.

Kā iespējamie kluba dibinātāji vai biedri tiek minēti līdzšinējā nodibinājuma veidotāji Rīgas pašvaldība, SIA “Rīgas satiksme”, kā arī Rīgas pilsētas pašvaldības kapitālsabiedrības – SIA “Rīgas meži”, SIA “Rīgas ūdens” un citas, un banku sektors.

Tiek norādīts, ka stabils, prognozējams un caurspīdīgs finansējums nodrošināšot “TTT Rīga” attīstību ilgtermiņā un ļaus sasniegt labākus rezultātus, kā arī sasniegt nospraustos mērķus sportā un jaunatnes sistēmas attīstībā.

Šodien komitejas sēdē deputāti pauda bažas par to, ka pašvaldībai nav skaidra redzējuma par tās līdzdalību šajā biedrībā nākotnē un iespēju uzņemt jaunus biedrus.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kā ziņots, basketbola klubs “TTT Rīga” 2022./2023.gada sezonā nestartēs ne Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Eirolīgā, ne FIBA Eirokausā, aģentūrai LETA apstiprināja vienības ģenerālmenedžeris Artūrs Štālbergs.

Klubs vairāk nekā gadu mēģinājis panākt, ka tā juridiskais statuss tiek mainīts no nodibinājuma uz biedrību, taču Rīgas dome laikus šādu lēmumu nepieņēma.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm