Porziņģis un Lomažs aizved Latviju līdz uzvarai pār sīksto Lielbritāniju

Spēle sākās ar Kristapa Porziņģa diviem gūtiem punktiem, taču tad mājinieki pārņēma iniciatīvu un, cenšoties ātri uzbrukt, izvirzījās vadībā ar 8:4 un 11:6 pēc Lūka Nelsona trīspunktnieka.

Ar Porziņģa tālmetienu un realizētiem trim no četriem soda metieniem tika panākts neizšķirts (12:12), bet vadībā atkal izdevās izvirzīties vien pēc darbības aizsardzībā uzlabošanas un astoņu punktu pēc kārtas gūšanas – 20:14.

Pirmās ceturtdaļas beigās tika panākts līdz tam lielākais pārsvars – 24:16 pēc diviem precīziem Andreja Gražuļa metieniem.

Otro ceturtdaļu labāk uzsāka briti, pēc viena precīza soda metiena no diviem ceturtdaļas vidū Geibrielam Olaseni panākot 26:26, bet pēc vēl diviem precīziem viņa soda metieniem – 30:28.

17 sekundes pirms puslaika beigām izlīdzinājumu panāca Kristers Zoriks ar divpunktu metienu – 38:38.

Lielbritānija -Latvija. Pilns spēles apskats:

Otrais puslaiks sākās ar nelielu mājinieku pārsvaru, pēc Mailza Hesona trīspunktnieka panākot 49:44 pārsvaru.

Ar labu darbību aizsardzībā latvieši deldēja deficītu, no 48:52 ar astoņiem Riharda Lomaža un četriem Porziņģa gūtiem punktiem panākot 60:52 vadību, pēc kā Lielbritānijas vienība bija spiesta pieprasīt pārtraukumu.

Ar piekto tālmetienu ceturtdaļā Lielbritānija 36 sekundes pirms ceturtdaļas beigām pietuvojās līdz 60:62 pēc Nelsona trāpījuma.

Latvijas pārsvaram svārstoties divu līdz piecu punktu robežās, līdz piecas minūtes un 40 sekundes pirms pamatlaika beigām Ovijs Soko ar divpunktu metienu panāca neizšķirtu – 71:71, liekot pārtraukumu pieprasīt jau Latvijas izlases galvenajam trenerim Lukam Banki.

Pēc diviem Rodiona Kuruca metieniem Latvija atkal panāca nelielu vadību (80:75), ko izdevās noturēt, uzvaru desmit sekundes pirms mača beigām nodrošinot pēc precīza Kuruca divpunktu metiena no groza apakšas par spīti pārkāpumam – 87:80.

Latvija pēc panākuma Ņūkāslā ar piecām uzvarām sešās spēlēs nostiprinājās I grupas pirmajā vietā.