Olimpiešu fonds: Mēs darām visu iespējamo, lai Uļjana būtu labi aprūpēta

Trešdienas, 27. marta, rītā sporta sabiedrību pāršalca skumja vēsts par Uļjanas Semjonovas veselību, tikmēr “tv3.lv” portālam Latvijas Olimpiešu sociālā fonda (LOSF) valdes priekšsedētājs Andris Kalniņš pastāstīja, ka tiek darīts viss iespējamais, lai nodrošinātu nepieciešamo palīdzību leģendārajai basketbolistei.

29. martā 15:20

Sportiste jau ilgāku laiku cīnās ar veselības problēmām, bet diemžēl nekas nav līdzējis un mediķi arī pēc ilgstošas rehabilitācijas nav spējuši kāju glābt.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Trīs dienas atpakaļ biju pie viņas uz slimnīcu, neizskatās tik labi kā cerēts. Latvijas Olimpiešu sociālais fonds dara visu iespējamo, lai Uļjanas Semjonova būtu labi aprūpēta,” portālam “tv3.lv” apliecināja Kalniņš.

LOSF valdes priekšsedētājs Kalniņš atklāja, ka bijusī sportiste par sevišķiem un īpašiem nopelniem saņem regulāru ikmēneša naudas atbalstu.

“Viņai mēnesī pienākas 600 eiro pabalsts kā zelta medaļniecei olimpiskajās spēlēs, tad vēl 650 eiro pabalsts no Latvijas Olimpiskās komitejas. Mēs apmaksājam viņai visas transportēšanas izmaksas, tāpat bez mūsu palīdzības viņa nespētu veikt maksājumus arī par komunālajiem pakalpojumiem. Fonds gandrīz visu sponsora naudu velta Uļjana Simjonova ārstēšanai,” atklāja Kalniņš.

Kalniņš stāsta, ka plānota arī ziedojumu vākšana sportistes atbalstam: “Mēs mēģināsim darīt visu, kas mūsu spēkos. Pagaidām domājam, bet virzāmies uz šo mērķi.”

Uļjana Semjonova ir viena no visu laiku pasaules labākajām basketbolistēm. Šogad sportiste nosvinēja 71. jubileju.

Viņa karjeras laikā no 1968. līdz 1988. gadam kopā ar Rīgas TTT komandu vienpadsmit reižu uzvarējusi Eiropas valstu čempionvienību kausa izcīņā un 15 reižu kļuva par PSRS čempioni.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

No 1968. līdz 1986. gadam PSRS izlases sastāvā Semjonova kļuva par divkārtēju olimpisko, trīskārtēju pasaules un desmitkārtēju Eiropas čempioni.

Semjonova ir uzņemta Pasaules basketbola, Pasaules Sieviešu basketbola un FIBA slavas zālēs.

Pēc karjeras beigām Uļjana Semjonova pievērsās sociālajam darbam, viņa iepriekš vadīja Latvijas Olimpiešu sociālo fondu un ar Latvijas Olimpiskās komitejas atbalstu aprūpēja un palīdzēja sporta veterāniem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm