“Warriors” izcīna ceturto NBA čempionu titulu pēdējo astoņu gadu laikā

Goldensteitas “Warriors” ceturtdien Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) finālsērijas sestajā spēlē izbraukumā ar 103:90 uzvarēja Bostonas “Celtics”, visā sērijā uzvarot ar 4-2 un izcīnot ceturto čempionu titulu pēdējo astoņu gadu laikā.

17. jūnijā 7:09

Par NBA fināla vērtīgāko spēlētāju pirmo reizi karjerā tika atzīts “Warriors” līderis Stefans Karijs.

“Celtics” aizvadīja veiksmīgu spēles sākumu, izvirzoties vadībā 14:2. Bostonas izrāvienu ar precīzu tālmetienu apturēja Endrjū Viginss, un pēc brīža pustālo un trīspunktnieku trāpīja Klejs Tompsons.

Pirmās ceturtdaļas beigās Dreimonds Grīns ar savu pirmo precīzo tālmetienu šajā sērijā samazināja rezultāta starpību līdz vienam punktam un Karijs ar trīspunktnieku jau izvirzīja “Warriors” vadībā.

Līdz otrās ceturtdaļas otrajai minūtei Goldensteita guva vēl 13 bezatbildes punktus, panākot jau +15 – 37:22. Lielākais “Warriors” pārsvars sasniedza +21, bet pārtraukumā komandas devās pie rezultāta 54:39.

Trešās ceturdaļas beigās “Celtics” izdevās pietuvoties līdz 9 punktu attālumam, bet tas arī bija tuvākais, kas izdevās Bostonas basketbolistiem.

Karijs guva 34 punktus, atdeva 7 rezultatīvas piespēles, izcīnīja 7 atlēkušās bumbas un pārtvēra divas piespēles. Endrjū Vigins guva 18, Džordans Pūls 15, Klejs Tompsons un Dreimonds Grīns pa 12 punktiem.

Bostonas komandā arī Džeilens Brauns guva 34 punktus. Ala Horforda kontā 19 un Džeisona Teituma 13 punkti.

“Warriors” izcīnīja ceturto titulu pēdējo astoņu gadu laikā.

“Warriors” galvenais treneris Stīvs Kers kā spēlētājs ir izcīnījis trīs titulus ar Čikāgas “Bulls” un divus ar Sanantonio “Spurs”.