tv3.lv

Vladislavs Lakše – viens no pirmajiem māksliniekiem pasaulē, kuram ir noslēgts līgums ar NBA komandu

Sportistus un visu, kas ar to saistīts, Vladislavs Lakše parasti zīmē, izmantojot mūsdienu tehnoloģijas. Taču ar zīmēšanu un vizuālo mākslu Vladislavs nodarbojas jau kopš bērnības. Kopš agra vecuma Vladislavs nodarbojas arī ar basketbolu. Vienā brīdī šīs abas lietas – māksla un sports – apvienojās.

“Tajos laikos zīmēju Džordanu, Maģisko Džonsonu utt. Man komandas biedri lūdza uzzīmēt Džordanu,” atminas mākslinieks.

Vladislavs Lakše akadēmiskās zināšanas mākslā guva Latvijas Mākslas akadēmijā. Jau aptuveni 12 gadus viņš Latvijas sporta pasaulē zināms kā “Ghetto Games” plakātu autors. Ar “Ghetto Games” ir kopā jau no paša spēļu pieticīgā sākuma.

“Tur bija tikai asfalts un grozi, un viss. Es pats nezinu, kā to visu zīmēt, tas bija diezgan jocīgi. Sāku mēģināt kaut ko, nu nezinu, droši vien, ka sanāk. Tā es sāku zīmēt “Ghetto”,” atminas Vladislavs.

Kopš pagājušā gada nogales Vladislavs ir uzsācis sadarbību ar Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komandu. Viņš ir noslēdzis divu gadu līgumu ar vienu no veiksmīgākajām NBA komandām Toronto “Raptors”.

“Sanāk, ka es esmu pirmais, kurš parakstījis tādu līgumu ar NBA, viens no pirmajiem māksliniekiem pasaulē,” saka Lakše.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Sākotnēji, kad viņš saņēmis vēstuli no “Raptors” menedžera, nav spējis noticēt, ka piedāvājums ir nopietns. Vladislavs jau ir veidojis “Raptors” biļešu noformējumu, sienas zīmējumu sportistu ģērbtuvē un vēl individuālus pasūtījumus. Viņš norāda, ka uzdevumu izpildei parasti atvēlēts maz laika, taču viņam tā nav problēma. “Es varu strādāt ātri, esmu, tā teikt, mazliet mazohists,” saka Vladislavs.

Viens no atzītākajiem darbiem līdz šim ir traģiski bojā gājušā basketbolista Kobes Braienta un viņa meitas zīmējums. Šis darbs tika izstādīts kopā ar vēl citu mākslinieku darbiem “NBA All Star Weekend” izstādē.

Visi gūtie panākumi ļoti priecē Vladislavu, taču arvien spēcīgāk uznākot vēlme ķerties arī pie otām. “Kā klasiskais mākslinieks es strādāju ar eļļu, ar īstām otām. Bet tas ir retāk. Pēdējā laikā ir tikai sporta pasūtījumi no visas pasaules. Man tas patīk, bet gribas uzgleznot kaut ko,” saka mākslinieks.

Vladislavs rāda franču žurnālu, kur ir iespiesti viņa darbi. Sporta mākslinieki visur ir retums. Pasaulē esot tikai trīs top sporta mākslinieki – viens igauņu, vēl viens no ASV un Vladislavs Lakše.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm