tv3.lv

Uzņēmēja Lauvas pārstāvētā “BAA Rīga” no Dāvja Bertāna vēlas piedzīt pusmiljonu eiro

Uzņēmēja Mārtiņa Lauvas pārstāvētā “Basketbola Attīstības aģentūra Rīga” (“BAA Rīga”) no Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komandas Vašingtonas “Wizards” latviešu zvaigznes Dāvja Bertāna vēlas piedzīt pusmiljonu eiro, raksta žurnāls “Kas Jauns”.

2020. gada 22. janvārī 12:14

Žurnāls informē, ka pagājušajā nedēļā Augstākās tiesas Senāts izskatīja “BAA Rīga” prasību pret Bertānu un viņa vecākiem Daini un Dinu Bertāniem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“BAA Rīga” savu darbību sāka 2008. gada oktobrī, un tās mērķis bija piedāvāt visus nepieciešamos pakalpojumus, kas vajadzīgi jaunam basketbolistam, lai viņš kļūtu par augstas klases profesionāli. Aģentūras ideja bija piesaistīt jaunos talantus, ieguldīt viņos līdzekļus, bet, kad basketbolists sāks pelnīt ne mazāk par 1500 eiro mēnesī, saņemt 10% no viņa ienākumiem, šos līdzekļus ieguldot nākamajos talantos.

“Kas Jauns” raksta, ka sadarbību ar aģentūru noslēdza daudzi tā brīža talanti, no kuriem daļa šobrīd ir Latvijas izlases spēlētāji. 2010. gadā izcēlās skandāls, dažiem no puišiem atklājot, ka līgums tiek slēgts uz 15 gadiem un tā laušanas gadījumā jāmaksā 500 000 eiro sods. Lauva gan toreiz žurnālam “Sporta Avīze” atklāja, ka līgumu var lauzt arī bez sankcijām un bargais sods ir tikai tāpēc, lai pasargātu basketbolistus no pārsteidzīgu lēmumu pieņemšanas.

Žurnāls atklāj, ka iespēju pārtraukt sadarbību izmantoja Jānis Strēlnieks un Dāvja Bertāna brālis Dairis, bet pats Dāvis palicis aģentūras paspārnē. Sekas šai rīcībai esot tiesvedība jau kopš 2014. gada – Lauva par līgumsoda piedziņu iesūdzēja tiesā Dāvi Bertānu un viņa vecākus, kuri slēdza līgumu ar aģentūru, jo tobrīd basketbolists bija nepilngadīgs.

Līdz tiesai bija jāgaida divi gadi, un šajā laikā, lai nodrošinātu Lauvas prasības maksājumu, Bertāna vecākiem tika bloķēti bankas konti un apķīlāti līdzekļi. Tiesa pirmajā instancē apmierināja Lauvas prasību, piespriežot Bertānam samaksāt prasītos 500 000 eiro, kā arī tiesas izdevumus (50 8876 eiro), bet Bertāni iesniedza apelāciju.

Otrās instances lēmums bija labvēlīgs Bertāniem. Tiesa uzskatīja, ka “BAA Rīga” līgums ir pretrunā ar patērētāja tiesībām, tāpēc atzīstams par spēkā neesošu. Lauva šo spriedumu pārsūdzēja Augstākajā tiesā. Tā aizvadītajā nedēļā izlēma, ka spriedums atceļams un lieta nosūtāma jaunai izskatīšanai apelācijas instances tiesā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Basketbolista tēvs Dainis Bertāns žurnālam “Kas Jauns” atklāja, ka vienīgais, ko aģentūra piedāvāja, bija fiziskās sagatavotības treniņi un individuālie treniņi pie serbu speciālista.

“Kad Dāvis kļuva pilngadīgs, viņš saprata – lai attīstītos profesionāli, jādodas prom no Latvijas. Viņš pieņēma lēmumu pamest šo aģentūru. Turklāt likumdošana paredz, ka, sasniedzot pilngadību, cilvēks pats var izlemt – parakstīt vai neparakstīt līgumu. Dāvis neparakstīja, uzskatot, ka līdz ar to līgums automātiski vairs nav spēkā. Taču Lauva ar spēcīgiem advokātiem mēģināja pierādīt pretējo,” žurnāls citē Daiņa Bertāna teikto.

Basketbolista tēvs arī atklāja, ka vairākas reizes ticies ar Lauvu un piedāvājis atmaksāt trīskārši visas summas, ko aģentūra ieguldījusi Bertānā. Lauva šādam piedāvājumam neesot piekritis.

Turpretī Lauva norāda, ka Bertānam jaunākajam bija iespēja aiziet no aģentūras, taču viņš palicis. “Es savu pozīciju parādīju pret Dairi Bertānu un Jāni Strēlnieku, bet, ja jaunietis pazaudējis mēra sajūtu, domāja, ka visu var izmantot līdz pēdējam un pēc tam aizlaisties, tas nav godīgi. Reāli Dāvis katru dienu nāca un trenējās pie maniem treneriem, kas man izmaksāja milzu naudu. Es viņa dēļ uzturēju basketbola komandu,” stāsta Lauva.

Viņš ar Daini Bertānu mēģinājis vienoties kādas trīs reizes, taču neviena no vienošanām neesot pildīta. “Turklāt, pirms vērsos tiesā, personiski piezvanīju Dāvim un teicu: “Vienojamies par simbolisku ziedojumu Latvijas jaunatnes basketbola attīstībai un beidzam šo stāstu!”. Dāvis man atbildēja: “Es nevienam neko neesmu parādā!”. Divus gadus pirms tam mēģināju visu atrisināt bez tiesas, normāli vienojoties. Taču Bertāni palika pie sava – es esmu kretīns, bet viņi ir tie labie,” stāsta Lauva.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jau ziņots, ka otrdien par Latvijas Basketbola savienības (LBS) prezidentu tika ievēlēts Raimonds Vējonis, kurš biedru balsojumā pārliecinoši pārspēja Aneti Jēkabsoni-Žogotu. Bertāns bija starp Vējoņa atbalstītājiem, bet Lauva – starp Jēkabsones-Žogotas atbalstītājiem.

Bertāns šosezon 33 spēlēs vidēji guvis 15,0 punktus un izcīnījis 4,8 atlēkušās bumbas. No perimetra viņš uzbrucis ar 42,8% precizitāti.

Latviešu basketbolista sezonas alga ir septiņi miljoni ASV dolāru, bet, vasarā parakstot jaunu līgumu, tā varētu ievērojami palielināties.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm