tv3.lv

Porziņģa kluba īpašnieks Kjubans ir par NBA sezonas atsākšanu arī bez faniem

Nacionālās basketbola asociācijas vienības Dalasas “Mavericks” īpašnieks Marks Kjubans iestāsies par sezonas atsākšanu bez faniem, bet ar nosacījumu, ka veselības riskiem netiks pakļautas iesaistītās personas, tostarp spēlētāji un personāls.

2020. gada 27. aprīlī 19:37

Dažas NBA komandas piektdienā, 1.maijā, varēs sākt izmantot treniņu halles, vēsta Ziemeļamerikas mediji. “The Associated Press”, atsaucoties uz anonīmu avotu līgā, ziņo, ka treniņi būs brīvprātīgi un tikai individuāli, bet grupu nodarbības un komandu organizēti treniņi nebūs atļauti.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Treniņi varēs notikt tikai pilsētās, kur nav ierobežojums palikt mājās. ASV šobrīd ir atšķirīgi ierobežojumi, piemēram, Džordžijas un Oklahomas štatos daži uzņēmumi var atsākt savu darbu, kamēr Floridā tikai grasās atcelt liegumu atstāt mājas.

Svētdien sarunā ar ASV kabeļtelevīzijas kanālu CNN Kjubans pauda, ka sezonas atsākšana aizvien vēl ir miglā tīta.

“Tiklīdz tas būs droši vēlamies puišiem dot iespēju atsākt treniņus. Pagaidām mēs vēl neesam šajā pozīcijā,” pauda Kjubans, kura klubā spēlē arī latvietis Kristaps Porziņģis. “Skaidrs, ka līga izstrādās attiecīgus noteikumus – protokolu. Nekas nenotiks pirms būs pārliecība, ka apstākļi ir droši.”

Iepriekš Ziemeļamerikas mediji vēstījuši par dažādiem sezonas turpināšanas scenārijiem, taču visbiežāk pieminēts ir Lasvegasas variants. Proti, komandas tiktu sapulcētas vienā pilsētā un dažās arēnās aizvadītu spēles bez skatītāju līdzdalības. Tāpat spēlētājiem šis periods būtu jāpavada konkrētajā pilsētā, nespējot tikties ar ģimeni.

“Ja radīsies iespēja spēlēt bez faniem, es to atbalstīšu. Domāju, ka arī NBA vadība atbalstīs šādu ideju,” pārliecināts bija Kjubans. “Uzskatu, ka tas ir mūsu pienākums tā rīkoties.”

“Visi alkst satura. Ikviens vēlas atbalstīt kādu komandu. Fani vēlas atgriezties arēnās un just līdzi notikumiem mačā. Tāpēc piedāvāsim atbalstītājiem basketbolu, ja vien tas būs iespējams.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tiklīdz NBA paziņoja, ka dažām komandām, iespējams, jau piektdien būs iespēja atsākt treniņus, lērums spēlētāju no pārējiem klubiem sazinājušies ar saviem ģenerālmenedžeriem, lai viņi sakārtotu iespēju arī tām vienībām, kas atrodas citos štatos. Teju vai visi ģenerālmenedžeri noraidījuši šīs spēlētāju vēlmes.

NBA par sezonas pārtraukumu 11.martā paziņoja pēc tam, kad saslimšana ar Covid-19 tika konstatēta Jūtas “Jazz” spēlētājam Rūdijam Gobēram.

Pēdējo reizi pilna NBA sezona netika aizvadīta 2011./2012.gada sezonā, jo līga un spēlētāju asociācija nespēja vienoties par koplīgumu. Togad pirmie dueļi tika aizvadīti ap Ziemassvētku laiku, bet kopumā sezona sastāvēja no 66 spēlēm.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm