Ar Porziņģa 18 punktiem uzvarai nepietiek, “Wizards” galotnē salūzt pret “Warriors”

2. oktobrī 10:28

Latvieša Kristapa Porziņģa 18 gūtie punkti bija svarīgs faktos šī rīta Vašingtonas “Wizards” sekmīgajai spēlei Nacionālās Basketbola asociācijas (NBA) pirmssezonas mačā pār Goldensteitas “Warriors” trīs ceturtdaļu garumā, taču spēles pēdējā ceturtdaļā NBA čempioni savus pretiniekus sagrāva ar rezultātu 30:10, kas deva uzvaru arī visā mačā  – 104:95. Kristaps 22 aizvadītajās minūtēs savāca arī sešas atlekušās bumbas, kā arī tika pie piecām personīgajām piezīmēm.

Jāatgādina, ka pirmajā komandu savstarpējā mačā, kas tika aizvadīts Japānā, ar rezultātu 96:87 uzvarēja “Warriors”, bet Porziņģis šajā mačā guva tikai 9 punktus.

Spēli ar precīzu tālmetienu atklāja Džordans Pūls, bet pie otra groza ar neprecīzu metienu no distances atbildēja Porziņģis. Kopumā komandas spēlēja haotisku un vētrainu basketbolu, īpaši ar garām izspēlēm uzbrukumā neaizraujoties. Pēc pirmajām 12 minūtēm viena punkta pārsvars bija Goldensteitai, 26:25.

Porziņgim izdevās otrās ceturtdaļas beigās realizēt pirmo tālmetienu, bet puslaiku latvietis noslēdza ar 9 punktiem, 3 atlekušajām bumbām un trim personīgajām piezīmēm. Tikmēr “Warriors” sastāvā spilgts puslaiks padevās Stefam Karijam – 17 gūti punkti.

Trešās ceturtdaļas sākumā Kristaps aizmeta garām pustālo metienu, taču turpināja būt aktīvs un īsā laikā guva sešus punktus pēc kārtas, kas piespieda “Warriors” galveno treneri Stīvu Keru ņemt minūtes pārtraukumu. Arī ceturtdaļas turpinājuma Porziņģis bija svarīgs faktors Vašingtonas komandas veiksmīgi aizvadītajā trešajā ceturtdaļā. Kristaps tika nomainīts ceturtdaļas vidū, pēc saņemtās piektās piezīmes, gūtiem 18 punktiem un uzcīnītām sešām atlekušājam bumbām.

Pēc trešās ceturtdaļas “Wizards” bija 11 punktu handikaps, 85:74.

Ceturtā ceturtdaļa iesākās ar vairākiem “Warriors” izrāvieniem, kas ļāva itin ātri samazināt rezultāta starpību un jau ceturtdaļas vidū rezultāts bija neizšķirts 91:91, turpinājumā laukumā dominēja Goldensteitas rezervisti, kuri ātri spēja rezultāta starpību palielināt līdz pat drošai uzvarai – 104:95