LU jauno LIBL sezonu sāk ar uzvaru pār “Keila”

“Latvijas Universitāte” (LU) sestdien, aizvadot savu pirmo maču “Pafbet” Latvijas-Igaunijas basketbola līgā (LIBL), ar 89:84 uzvarēja Mārča Vītola “Keila”.

2. oktobrī 7:14

Uzvarētāju komandā, sakrājot iespaidīgu “double-double”, rezultatīvākais bija Dāvids Vīksne, kurš guva 22 punktus un izcīnīja 15 atlēkušās bumbas. 19 punktus pievienoja Ričards Vitoļskis, kamēr Toms Skuja izcēlās ar 17 punktiem.

Igaunijas vienībā Vītols laukumā bija gandrīz 34 minūtes un, gūstot 17 punktus, kļuva par komandas otru rezultatīvāko spēlētāju. Viņš arī izcīnīja desmit atlēkušās bumbas un sakrāja sešas rezultatīvas piespēles, taču sakrāja deviņas kļūdas.

Vēl 19 punktus “Keila” labā guva Kaido Sakss, bet Matejs Raduničs pievienoja 15 punktus un 11 atlēkušās bumbas.

Pamatturnīrā 16 komandas izspēlēs divu apļu turnīru. Astoņas labākās pavasarī iekļūs ceturtdaļfinālā. Čempioni tiks noskaidroti finālčetrinieka turnīrā aprīlī.

Latviju turnīrā pārstāv sešas komandas – “VEF Rīga”, “Ventspils”, “Ogre”, “Latvijas Universitāte”, “”Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola” un “Liepāja”. Igaunija ir pārstāvēta ar deviņām komandām – “Parnu Sadam”, “Tartu Universitāte”/”Maks & Moorits”, Tallinas “Kalev”/”Cramo”, Tallinas “TalTech”, Raplas “Avis Utilitas”, Rakveres “Tarvas”, Tallinas “Kalev”/”Audentes”, Hābnēmes “Viimsi” un jaunpienācēja “Keila”. Tāpat turnīrā sacentīsies arī Ukrainas komanda “Prometej”. Ukrainas vienība LIBL sacensībās piedalīsies pirmoreiz.