LBS “nepieņemamā Steļmaha rīcība” beigās izrādās tīri labi pieņemama

Latvijas Basketbola savienības (LBS) Treneru komisija ir izskatījusi Latvijas Sieviešu basketbola līgas (LSBL) kluba “Jūrmala” galvenā trenera Andra Steļmaha rīcību mačā pret “Jelgava-BJSS”, kad treneris sportiski krāpās ar soda metienu izpildītājām. LBS ieskatā šī krāpšanas nav pietiekams iemesls, lai Steļmahu atceltu no Latvijas talantīgāko junioru (U18) izlases trenēšanas un viņš par šo rīcību sodu nesaņems.

Jāatgādina, ka aizvadītās “Pullman” LSBL finālčetrinieka spēlē par 3. vietu tika fiksētas vairākas absurdas epizodes – “Jūrmalas” treneris Andris Steļmahs apzināti mainīja soda metienu izpildītājas, lai tos izpildītu nevis spēlētājas, pret kurām tika pārkāpti noteikumi, bet komandas labākās metējas. Mača arbitri šos trenera taktiskos soļus ignorēja.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Treneris pēc notikušā sniedza komentāru, kurā notikušo nosauca par taktisku viltību.

24. marta rītā attālināti notika LBS Treneru komisijas sēde, kurā piedalījās arī A.Steļmahs. Uzklausot viņa paskaidrojumus un atvainošanās, nekādas sankcijas trenerim netika piespriestas. Jāņem, vērā, ka Steļmahs šobrīd ir arī Latvijas U18 sieviešu izlases galvenais treneris un savu amatu saglabās.

Treneru komisija attālinātajā sēdē atzina, ka “treneris pārkāpis basketbola noteikumus un Godīgas spēles principus, nodarot kaitējumu savai, savas komandas un basketbola reputācijai”. Dīvaini, ka LBS Treneru komisijas sēdē nav pieminēts, ka šāda krāpšanās ietekmēja spēles rezultātu un mača uzvarētāju. Lai arī LSBL direktore Līga Goldmane sociālajos tīklos publicēja atvainošanos Jelgavas klubam un basketbola sabiedrībai, arī viņa norādīja uz Steļmaha Godīgas spēles pārkāpumiem.

FOTO: LBS

Vēl vairāk – šādu rīcību par nepieņemamu intervijā portālam “tv3.lv” atzina LBS Treneru komisijas vadītājs Agris Galvanovskis, kurš uzzinot par notikušo akcentēja šādas rīcības ne ētiskumu: “Vēl neesmu padziļināti iepazinies ar faktiem, taču pēc dzirdētā tas noteikti ir Godīgas spēles pārkāpums, kas nav pieļaujams. Lai kā spēle noritētu, šādi rīkoties ir nepieļaujami.” Jāpiebilst, ka Galvanovskis ir Treneru komisijas vadītājs.

Tā vietā LBS sodīs abus skandalozā mača galvenos tiesnešus, neļaujot viņiem tiesāt LBL mačus 2022./2023. gada sezonā, kura faktiski jau tāpat ir noslēgusies.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

LBS ģenerālsekretārs Kaspars Cipruss uzsver, ka, lai nākotnē šādi gadījumi neatkārtotos, arī šāda līmeņa spēlēs ir nepieciešams komisārs, kurš, viņaprāt, novērstu tiesnešu kļūdas. LSBL ir Latvijas sieviešu basketbola otrs augstvērtīgākais turnīrs, tādēļ pamatoti var uzdot jautājumu, kādēļ šis jautājums tiek risināts tikai pēc šī skandāla.

Uz svarīgāko jautājumu: Vai uzvaras izcīnīšanai visi paņēmieni ir labi, atliek atbildēt katram Latvijas basketbolā iesaistītajam. LBS ar savu Trenera komisijas lēmumu savu atbildi ir sniegusi.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm