tv3.lv

Latvijas basketbolisti svētdien principiālā mačā tiekas ar spēcīgo Lietuvu

Latvijas basketbolisti svētdien principiālā mačā tiekas ar spēcīgo Lietuvas komandu. Spēles sākums ir 18.30 un tiešraidē būs iespējams vērot kanālā LNT un portālā Skaties.lv, kur notikumiem laukumā varēs sekot līdzi arī teksta video tiešraidē.

2015. gada 6. septembrī 10:45

Abas komandas EuroBasket 2015 sākušas ar uzvaru: Latvija ar 78:67 pārspēja Beļģijas vienību, Lietuva ar 69:68 pieveica Ukrainu. Vēl svētdien plkst.15:30 spēlēs Igaunija – Beļģija, plkst.21:30 Čehija – Ukraina. Līdzjutēji aicināti pie Arēnas ierasties vismaz stundu pirms biļetē norādītā spēles sākuma, lai bez lieka stresa izietu drošības pārbaudi un izbaudītu čempionāta gaisotni fanu zonā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Latvijas un Lietuvas komandu veiksmīgais starts EuroBasket2015 turnīrā, lieliskie biļešu tirdzniecības rādītāji, abu komandu atbalstītāju paredzamā sasaukšanās “Arēna Rīga” tribīnēs un, protams, vēsturiskie zemteksti svētdienas maču padara par Rīgas turnīra gardāko odziņu. Tomēr spēles sportisko nozīmi Latvijas valstsvienības liktenī nevajadzētu pārvērtēt. Lai kāds rezultāts uz tablo gailēs mačam beidzoties, vēl svarīgāka pārbaude gaida pirmdien, mačā ar Čehijas izlasi. Turklāt gan komandu, gan pirmajā dienā lieliskos atbalstītājus, kuri, spriežot pēc biļešu tirdzniecības datiem, līdz šim spēles Latvija–Čehija pievilcību novērtējuši nepelnīti zemu.

Tiesa, kā bieži mēdz uzsvērt treneris Ainars Bagatskis, profesionālajā sportā nākamā spēle ir svarīgāka par aiznākamo un tikko aizvadīto. Tāpēc konstatējuši, ka 1) Latvijas valstsvienība nebūt nav sadegusi ažiotāžas ugunīs; 2) komanda spēj turēt “sitienu” un nesalūzt, ja spēles gaitā pretinieki atkaro iniciatīvu un vadību; 3) gana plašs ir to spēlētāju loks, kuri spēj pārmaiņus uzņemties iniciatīvu uzbrukumā; 4) lietderīgu pienesumu komandai dod arī tie, kuru devums neparādās gūto punktu ailē; 5) komandai ir potenciāls pastiprināt spēli, kad čempionāta gaisotnē pilnībā iejutīsies spēlētāji, kuriem pirmajā dienā palika neizmantotas rezerves – ķersimies pie svētdien paredzētā deserta: spēles ar Lietuvu.

EuroBasket’2015 pirmajā dienā Lietuvas izlase uzdūrās teju vai savam klonam. Fiziskām divcīņām un dažbrīd pat daudzcīņām pārbagātā spēlē ukraiņu centrs Kirilo Fesenko bija tikpat jaudīgs, cik Jons Valančūns, savukārt saspēles vadītāja postenī naturalizētais Džeroms Randls bija krietni radošāks par ilgās dīkstāves nobremzēto Mantu Kalnieti. Iekrituši spēles sākumā (10:19) un arī trešās ceturtdaļas vidū (-12), ukraiņi turpināja cīņu un tika atalgoti ar reālām izredzēm uzvarēt. Par laimi lietuviešiem, Fesenko dažas minūtes pirms beigām dabūja piekto piezīmi, un viss beidzās ar plus 1 Lietuvas labā.

Piemērojot Latvijas komandas izredzes cīņā ar lietuviešiem, acīs krita gan kaimiņu tradicionālā agresivitāte, tiekot pie soda metieniem (visa spēlē 20/25 pret ukraiņu 2/3) un atlēkušajām bumbām uzbrukumā (16), gan platā plaisa varēšanā starp pamatpiecinieku un palīgiem (“soliņš” guva tikai 6 punktus) un nespēšana aizsardzībā izsekot ātrai bumbas izspēlei Gan arī dažbrīd pārlieku individuālā spēle, katra tiecoties kļūt par nācijas glābēju.

No šiem novērojumiem izriet galvenie risināmie uzdevumi, kas nebūs ļoti oriģināli – noturēties pret sāncenšu fizisko pārspēku un nosargāt savu grozu (gan noderēs tradicionālā recepte – zonas aizsardzība) un uzbrukumā censties maksimāli nogurdināt lietuviešus ar ātru bumbas kustību, turklāt neliekot visu likmi uz tālmetienu kārts. Plus jābūt gataviem pārlaist lietuviešu sacelto vētru atsevišķās spēles epizodēs, stiprinot sevi ar pārliecību, ka ilgi spēlēt superaugstā līmenī un intensitātē lietuviešiem patlaban nav resursu. Agri vai vēlu nāks kritums – tikai jābūt gataviem to izmantot.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Otrā spēle parādīs, vai esam gatavi spēlēt tādā līmenī ne tikai vienu maču vien,” šie Ukrainas izlases galvenā trenera Jevgeņija Murzina vārdi piestāvētu ikvienas čempionātu labi sākušas komandas vadītājam (par spīti zaudējumam, Murzins bija ļoti apmierināts ar savas komandas spēli aizsardzībā). Pirmajā spēlē iet visādi, otrajā realitāte iezīmējas precīzāk. Būs interesanti.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm