Latvijas basketbolisti pārbaudes spēlē pārliecinoši uzvar Lietuvu

Latvijas vīriešu basketbola izlase trešdien “Arēnā Rīga” ar 70:52 uzvarēja Lietuvas komandu.

22. jūnijā 20:56

Ar trim Andreja Gražuļa gūtajiem punktiem un Anžeja Pasečņika divpunktu metienu Latvija panāca 5:0 pārsvaru. Tomēr puslaika vidū ar pieciem Igna Brazdeiķa punktiem lietuvieši panāca neizšķirtu – 5:5.

Vairākkārt rezultātam kļūstot neizšķirtam, vadībā lietuvieši pirmajās desmit minūtēs izvirzījās vien reizi – 8:7 pēc Marjus Grigoņa trīspunktu gājiena.

Otrajā ceturtdaļā turpinājās divu spēkos līdzīgu pretinieku cīņa, lielāko pārsvaru mājiniekiem panākot 13.minūtē pēc Riharda Lomaža trīspunktu metiena (24:19), bet viesiem atbildot ar deviņu punktu izrāvienu, pēc Tada Sederska bumbas trieciena grozā no augšas panākot 28:24 vadību. Tomēr puslaikā tika fiksēts neizšķirts – 31:31.

Otro puslaiku pēc Jāņa Blūma devuma Latvijas izlasei godināšanas labāk uzsāka mājinieki, pēc Toma Leimaņa tālmetiena 24.minūtē panākot 43:33. Trīs ar pusi minūtes pirms ceturtdaļas beigām Gražulis ar divpunktu raidījumu panāca lielāko pārsvaru spēlē – 49:38, bet līdz puslaika beigām Latvijai saglabājot septiņu punktu pārsvaru – 50:43.

Pēdējā ceturtdaļā mājinieki rezultāta starpību palielināja arī līdz 21 punktam pēc Pasečņika divpunktnieka (66:45) un droši aizvadīja spēli līd uzvarai.

Abas komandas gatavojas FIBA 2023.gada Pasaules kausa kvalifikācijas pirmā posma pēdējām spēlēm.

Latvijas izlase 30.jūnijā “Arēnā Rīga” uzņems Serbiju un 3.jūlijā Levicē viesosies pie Slovākijas.