tv3.lv

Latvijas Basketbola savienība piesakās 2019. gadā rīkot Eiropas sieviešu čempionātu

Latvijas Basketbola savienība piektdien, piektdien, 10. martā, Starptautiskajai Basketbola federācijai (FIBA) nosūtīja oficiālu pieteikumu 2019. gadā rīkot pirmā posma spēles divām grupām. Lēmums par EuroBasket Women’2019 norises vietu tiks pieņemts šā gada jūnijā.

2017. gada 10. martā 16:44

Ņemot vērā Eiropas sieviešu un vīriešu čempionātu rīkošanas pieredzi, FIBA akceptējusi iespēju sacensības organizēt vairākās valstīs. Latvija pretendē Rīgā rīkot divu grupu turnīrus ar astoņu komandu līdzdalību, kā arī divas izslēgšanas turnīra spēles. Pieteikumu pieņemšana beigsies 14.martā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

LBS pieteikumu papildinājusi informācija par plānoto sacensību norises vietu un infrastruktūru, kā arī FIBA pieprasītās Ministru kabineta un Rīgas domes garantijas atbalstīt čempionāta norisi atbilstoši starptautiskajiem standartiem.

Latvijas Basketbola savienības prezidents Valdis Voins:

“Kopš leģendārās Rīgas TTT komandas 18 uzvarām Eiropas valstu čempionvienību kausa izcīņā sieviešu basketbols ir viena no Latvijas kvalitatīvākajām sportiskajām vizītkartēm. No 2005. līdz 2017. gadam Latvijas basketbolistes septiņas reizes pēc kārtas piedalījušās Eiropas sieviešu basketbola čempionāta finālturnīros, tai skaitā četras reizes iekļuvušas labāko komandu astoņniekā.

LBS valde pieņēmusi Latvijas nacionālās sieviešu valstsvienības attīstības programmu, nospraužot mērķi kvalificēties Tokijas olimpiskajām spēlēm. Eiropas čempionāta finālturnīra norises Latvijā nodrošinātu iespēju divu sezonu garumā mērķtiecīgi veidot jauno komandas modeli un līdzjutēju atbalsts palīdzētu veiksmīgi spert soli tuvāk Tokijai. Turklāt Eiropas čempionāta norise Latvijā dotu nozīmīgu ieguldījumu sieviešu basketbola popularizēšanā, bet viesu komandas no Latvijas aizvedīs labus iespaidus par Rīgas kvalitatīvo sporta un tūrisma infrastruktūru, rīkotāju profesionalitāti un basketbola cienītāju viesmīlību.

Paldies, valsts un pilsētas vadītājiem par atbalstu mūsu iecerei. Turpināsim strādāt, lai par Latvijas kandidatūras kvalitāti pārliecinātu FIBA vadību.”

2009. gadā Latvijā – Liepājā, Rīgā un Valmierā – notika Eiropas sieviešu čempionāta finālturnīrs, kurā piedalījās 16 valstu komandas.

2015. gadā Rīgā notika Eiropas vīriešu čempionāta grupas turnīrs, kurā piedalījās sešu valstu komandas.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm