tv3.lv

Latvijas basketbola klubam būs garantēta vieta jaunizveidotās FIBA Čempionu līgas regulārajā turnīrā

Vienam Latvijas basketbola klubam būs garantēta vieta jaunizveidotās FIBA Čempionu līgas regulārajā turnīrā, kura startēs nākamās sezonas sākumā,pirmdien notikušā Čempionu līgas prezentācijā pavēstīja turnīra organizatori.

2016. gada 21. martā 20:59

Sākotnēji organizatori ziņoja, ka Latvija piedalīsies FIBA Čempionu līgas kvalifikācijas turnīrā, kur notiks cīņa par astoņām ceļazīmēm uz pamatturnīru, taču tagad Latvija ir iekļauta starp 12 valstīm, kurām garantēta vieta uzreiz pamatsacensībās, kurās piedalīsies 32 komandas.

Bez Latvijas vieta pamatturnīrā būs garantēta arī Beļģijas, Čehijas, Francijas, Vācijas, Grieķijas, Izraēlas, Itālijas, Lietuvas, Polijas, Spānijas un Turcijas klubiem. Konkrētu komandu skaitu no katras valsts paziņos FIBA Čempionu līgas padome. Kopā Čempionu līgas pirmajā sezonā piedalīsies 56 komandas no 30 valstīm, bet pamatturnīrā startēs 32 vienības, no tām 24 komandām, arī vienai no Latvijas, vieta pamatsacensībās būs garantēta, bet vēl astoņas dalībnieces tiks noteiktas kvalifikācijā. Komandas, kuras saņems uzaicinājumus startēt Čempionu līgā, tiks noteiktas vadoties pēc nacionālo čempionātu rezultātiem.

Tāpat organizatori pirmdien atklāja, ka FIBA Čempionu līgas minimālais garantētais naudas balvu fonds būs 4,5 miljonus eiro liels. Katrai komandai būs garantēts vismaz 100 000 eiro liels finansiāls atbalsts, kā arī līga palīdzēs segt mājas spēļu TV pārraižu izmaksas. Savukārt turnīra veiksmīgākās dalībnieces tiks pie papildu atalgojuma, bet Čempionu līgas uzvarētāja saņems pusmiljonu eiro.

Salīdzinājumam, ar FIBA Čempionu līgu konkurējošā ULEB Eirolīgā šosezon katra no 24 komandām saņēma 15 000 eiro par spēli, neatkarīgi no tā vai tika izcīnīta uzvara, vai zaudējums, garantējot vismaz 150 000 eiro klubam. Savukārt 16 labākās vienības, kuras iekļuva otrajā posmā, par katru uzvaru saņem jau 35 000 eiro, tikmēr Eirolīgas čempione nopelnīs naudas čeku viena miljona eiro vērtībā. FIBA Čempionu līgā spēles notiks trešdienās un ceturtdienās, lai kalendāru varētu savienot ar nacionālo čempionātu interesēm.

Kvalifikācija tiks izspēlēta divās kārtās, pirmās spēles aizvadot 26. un 29.septembrī, bet otrās – 4. un 6.oktobrī. Pamatturnīrs sāksies oktobrī un ilgs līdz februārim, savukārt finālturnīrs risināsies 2017.gadā no 28. līdz 30.aprīlim. Pamatturnīrā 32 komandas būs sadalītas četrās grupās pa astoņām katrā. Pēc divu apļu cīņām katras grupas četras labākās vienības iekļūs izslēgšanas spēlēs, savukārt piekto un sesto vietu ieguvējas savās grupās varēs piedalīties FIBA Eiropas kausa izslēgšanas turnīra spēlēs, kamēr katras grupas divām vājākajām komandām dalība eirokausos noslēgsies.

Kā zināms, no pagājušās vasaras Starptautiskās Basketbola federācijas cenšas atgūt kontroli pār Eiropas spēcīgākajiem basketbola turnīriem. Ja sākumā likās, ka Eiropas Basketbola līgu savienība (ULEB) ar sevis rīkotajām sacensībām saglabās kontroli, lēnām FIBA pozīcijas sāka izskatīties arvien pārliecinošākas, jo, piemēram, Francija un Itālija pavēstījušas, ka tās klubi turpmāk piedalīsies tikai FIBA turnīros.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm