tv3.lv

Latvijas 3×3 basketbolā parādījusies jauna cerība – komanda "Priecīgus"

Augusts kā ierasts ir dažādu sporta sacensību finālu mēnesis, tāds tas ir arī 3×3 basketbolā. “OlyBet Sports Bar” Latvijas 3×3 basketbola kausa izcīņas finālturnīrā pagājušajā nedēļas nogalē uzvarēja komanda “Priecīgus”, kas triumfēja arī nozīmīgajā “Ghetto Basket” finālturnīrā.

Līdz šim pārliecinoši spēcīgākā Latvijas 3×3 komanda, uzvarot visos Latvijas turnīros pēdējos pāris gados bija “Riga” basketbolisti – Nauris Miezis, Kārlis Pauls Lasmanis, Edgars Krūmiņš un Agnis Čavars. Ik pa brīdim šo kvartetu papildinājuši tādi sportisti kā Artūrs Ausējs, Artūrs Strēlnieks, Mārtiņš Šteinbergs un citi, taču tas nav traucējis sekmīgi startēt turnīros.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Šis gads ir īpašs ar to, ka ir viena komanda, kura ir uzvarējusi jau pieminēto “Riga” un faktiski dominējusi vietējā 3×3 basketbola dzīvē. Tā ir komanda, kuru veido Artūrs Grīnbergs, Kārlis Apsītis, Reinis Avotiņš un Rendijs Feikners, jeb visi kopā – “Priecīgus”.

“Kopumā jau spēle bija līdzīga, viņiem nedaudz uzsmaidīja veiksme un Grīnbergs spēja realizēt vairākus sarežģītus metienus, savukārt mums ar metieniem neveicās. Tāds ir basketbols. Ja godīgi, esmu ļoti priecīgs par “Priecīgus” komandu, jo viņi tiešām ir progresējuši un nu būs iespēja pārbaudīt spēkus starptautiskā arēnā,” tā pēc piedzīvotā zaudējuma pagājušajā nedēļā atzina “Riga” spēlētājs Edgars Krūmiņš.

Jāatzīst, ka “Riga” šī sezona ir vairāk nekā sarežģīta, jo vienīgais no olimpiskā sastāva, kurš regulāri piedalās spēlēs ir Čavars, savukārt gan Krūmiņš, gan Miezis bija ilgu laiku savainoti. Nepatīkamā deguna traumā iedzīvojās arī ierastais palīgs Artūrs Strēlnieks. Ja ņem vērā, ka Lasmanis ir ASV un spodrina Latvijas tēlu “BIG3” līgā, tad šobrīd “Riga” ir tālu no savas labākās formas. Tas gan nemazina Grīnberga un viņa komandas biedru panākumus, jo “Ghetto Basket” superfinālā “Open” grupā tika uzveikta komanda “Metinātāji”, kuru sastāvā bija Jānis un Edgars Kaufmaņi, Edmunds Elksnis un Jānis Engers.

Līdzīgi kā savā sākumposmā “Riga”, arī šajā komandā nav spēlētāju ar skaļiem uzvārdiem. Jau pieminētais Grīnbergs pagājušo sezonu aizvadīja “Ramirent” Nacionālās basketbola līgas (LBL2) klubā “Kandava/Anzāģe”, šajā līmenī, tikai Saldus komandas saspēli vadīja Feikners, bet vienīgie “profesionāļi” uz papīra ir Avotiņš (“LU”) un Apsītis (“Valmiera Glass VIA”).

“Priecīgus” lielākais izaicinājums un iespēja sevi parādīt starptautiskā arēnā būs septembra beigās, kad 24. un 25. datumā Nīderlandes pilsētā Utrehtā notiks FIBA 3×3 Pasaules tūres septītais posms. Šo iespēju viņi nopelnīja par uzvaru Latvijas Basketbola savienības organizētajā “OlyBet Sports Bar” Latvijas 3×3 basketbola kausa izcīņas finālturnīrā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm