Sākta izmeklēšana par iespējamo Beļģijas 3×3 basketbola komandas krāpšanos Tokijas kvalifikācijā

Tiek izmeklēta iespējamā Beļģijas 3×3 basketbola vīriešu komandas krāpšanās, lai kvalificētos Tokijas olimpiskajām spēlēm, trešdien ziņo Flāmu radio un televīzijas apraides organizācija (VRT).

2021. gada 25. augustā 17:29

Flāmu sabiedriskā apraides organizācija Beļģijā VRT ziņo, ka Beļģijas Basketbola asociācija (BB) un Starptautiskā Basketbola federācija (FIBA) veic izmeklēšanu par iespējamo krāpšanu, kas saistīta ar 3×3 basketbola turnīru organizēšanu. Izmeklēšana ir sākta pēc apsūdzībām krāpšanā, kurā iesaistīta Beļģijas komanda, kas teicami spēlēja Tokijas olimpiskajās spēlēs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Beļģijas “lauvām” izdevās kvalificēties olimpiskajām spēlēm pēdējā brīdī, taču Tokijā tās pārsteidza visus, nodrošinot ceturto vietu, bet pamatturnīrā ieņemot pat otro vietu.

Flāmu dienas laikraksts “De Standaard” apgalvo, ka Beļģijā tika organizēti vairāki fiktīvi turnīri, lai uzlabotu “lauvu” reitingu pirms kvalifikācijas turnīra.

“Lauvas” tiek apsūdzētas 27 izdomātu turnīru uzrādīšanā FIBA. Tas ļāva beļģiem kvalificēties kvalifikācijas turnīriem Austrijas pilsētā Grācā un Ungārijas pilsētā Debrecenā.

Kvalifikācija olimpiskajiem atlases turnīriem notiek, pamatojoties uz sarežģītiem aprēķiniem. Pa šo laiku ir mainīta arī sistēma, kas apgrūtina iepriekšējo krāpšanu izsekošanu.

Paziņojumā presei Beļģijas “lauvas” uzstāj, ka viņu sniegums 2021.gadā apliecināja komandas vērtību.

Pirmajā kvalifikācijas turnīrā Grācā beļģi nepārvarēja grupu turnīra fāzi, piekāpjoties ASV un Lietuvas basketbolistiem, bet sešu komandu turnīrā Debrecenā, kas bija pēdējā atlase olimpiskajām spēlēm, beļģi finālā ar 21:14 apspēlēja mājiniekus un kvalificējās 3×3 basketbola turnīram Tokijā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm