Latvijas basketbolisti otro reizi uzvar Rumāniju un nodrošina vietu PK kvalifikācijas nākamajā kārtā

Latvijas vīriešu basketbola izlase trešdien “Arēnā Rīga” 2023.gada FIBA Pasaules kausa priekškvalifikācijas trešajā spēlē ar 79:69 uzvarēja Rumāniju un nodrošināja vietu atlases nākamajā kārtā.

2021. gada 11. augustā 21:35

Pirmajā ceturtdaļā ritēja līdzīga spēle, Rumānijas izlasei spējot noturēt pāris punktu pārsvaru, tomēr otrās ceturtdaļas vidū Latvijas izlase panāca neizšķirtu 25:25 un kāpināja savu dominanci laukumā, puslaika pārtraukumā dodoties ar 15 punktu pārsvaru.

Trešajā ceturtdaļā Latvijas izlase turpināja dominēt, tomēr ceturtdaļas vidū Rumānijas izlase pēc diviem precīziem soda metieniem pārņēma iniciatīvu, tomēr Latvijas izlase ceturtdaļas beigās joprojām bija vadībā ar 12 punktu pārsvaru.

Spēles pēdējo nogriezni Rumānijas valstsvienība iesāka aktīvi, pirmajā minūtē gūstot četrus bezatbildes punktus, tomēr pēc tehniskā pārtraukuma Latvijas izlase centās atgūt dominanci laukumā, lai gan arī Rumānijas izlase nepadevās. Nervozā spēles izskaņā

Latvijas izlases rindās rezultatīvākais ar 21 punktu bija Rihards Lomažs un desmit punktus guva Klāvs Čavars un Kristers Zoriks.

Pretiniekiem 17 punktus iemeta Patriks Ričards un Raress Uta guva 13 punktus.

Trešdien nespēlēja Jānis Strēlnieks, kura vietā spēlei pieteikts Rinalds Mālmanis.

Pirmajā turnīra spēlē Latvija sestdien sagrāva Rumāniju ar 108:72, maču sākot ar 21:0 izrāvienu, bet otrajā spēlē svētdien ar 92:83 apspēlēja Baltkrieviju. Pirmdien Latvijas izlases pretinieču cīņā pārāki ar 77:72 bija baltkrievi.

Sacensību turpinājumā “Arēnā Rīga” Latvijas valstsvienība 12.augustā tiksies ar Baltkrieviju.