tv3.lv

Jēkabsone‑Žogota dosies vizītē pie FIBA Eiropas prezidenta

Latvijas Basketbola savienības (LBS) prezidenta amata kandidāte Anete Jēkabsone-Žogota šonedēļ tiksies ar Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Eiropas prezidentu Turgaju Demirelu, vēstī bijušās basketbolistes preses dienests.

2019. gada 28. oktobrī 11:55

Jēkabsone-Žogota šobrīd ir vienīgā persona, kura paziņojusi par savu kandidatūru LBS prezidenta vēlēšanās. Šobrīd notiek aktīvs darbs pie programmas veidošanas nākamajiem četriem gadiem, kas tiks prezentēta novembra beigās, pēc tam, kad būs notikušas individuālas tikšanās ar visiem LBS biedriem, lai pārrunātu to idejas un redzējumu. Paralēli tam jādefinē arī Latvijas pozīcija ar basketbolu saistītos ārpolitikas jautājumos, tāpēc 30.oktobrī Jēkabsone-Žogota tiksies ar Demirelu, kurš ir FIBA Eiropas prezidents un FIBA Pasaules viceprezidents, kā arī bijušais Turcijas Basketbola federācijas prezidents.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Ar lielu interesi gaidu tikšanos. Redzu daudzas paralēles – abi esam bijuši basketbolisti, kuri pēc karjeras beigām vēlas turpināt palīdzēt basketbolam. Demirela kungs arī ir spēlējis izlasē un kļuvis par Turcijas čempionu Stambulas “Galatasaray” sastāvā, es izcīnīju Turcijas čempiontitulu kopā ar Stambulas “Fenerbahce”. Mūsu gaidāmā tikšanās pierāda, ka basketbols stāv pāri kaislībām laukumā, kur abām šīm Stambulas komandām nav tās draudzīgākās attiecības. Vēlos pārrunāt to, kāda viņam bija pāreja no basketbola laukuma uz darbu kabinetā, un noteikti apspriest to, kā Latvija var vairāk iesaistīties FIBA lēmumu pieņemšanā,” tā par gaidāmo tikšanos stāsta Jēkabsone-Žogota.

FIBA Eiropas prezidenta un Jēkabsones-Žogotas tikšanās notiks kopā ar kādreizējo Latvijas Basketbola savienības prezidentu un ilggadējo Latvijas pārstāvi FIBA Finanšu komisijā Ojāru Kehri.

“Anetes vārds basketbola pasaulē ir ļoti labi zināms, tāpēc šādu vizīti uzskatu par loģisku. FIBA redz, ka ar šādu soli Latvijā basketbols iegūs papildus atbalstu, gan līdzjutēju aprindās, gan sarunās ar sponsoriem un valsti, uzlabojot basketbola pozīcijas un, protams, ka FIBA ir ieinteresēti tajā. Taču es gribu uzsvērt, ka šādi iegūsim arī starptautiskajā arēnā, kur Anetei ar sevi nav jāiepazīstina un viņa kā līdzīga ar līdzīgu var runāt ar visiem. Tas var atvērt Latvijai tādas durvis, kas pēdējos gados bijušas slēgtas,” pārliecināts ir Kehris.

“Šādu modeli, kad valsts zināmākais basketbolists vada federāciju un pārstāv to, starptautiski daudzi veiksmīgi izmanto, sākot no Lietuvas un Krievijas, kur prezidenti ir Arvīds Sabonis un Andrejs Kiriļenko, līdz pat Ķīnai, kur basketbola federāciju vada Jao Mins.”

Jēkabsones-Žogotas un Demirela tikšanās notiks 30. oktobrī Minhenē, kur atrodas FIBA Eiropa galvenā mītne.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm