Gražuļa ”Allianz” sarūpē Milānas ”Olimpiai” sezonas pirmo zaudējumu Itālijā

Latvijas basketbolists Andrejs Gražulis guva četrus punktus un palīdzēja Triestes “Allianz”  savā laukumā pārspēt tabulas līdervienību Milānas “Olimpia”.

2021. gada 20. decembrī 10:58

Triestes vienība veica izrāvienu noslēdzošajā ceturksni, atļaujot pretiniekiem iemest tikai deviņus punktus un svinēja panākumu ar rezultātu 71:68 (16:14, 22:24, 15:21, 18:9).

Gražulis ātri iekrāja trīs piezīmes, tā dēļ samierinājās ar mazāku spēles laiku kā ierasts – 19 minūtēm. Viņš realizēja savus abus “sodiņus”, vienīgo divpunktu metienu, bet nerealizēja vienīgo tālmetienu. Koknesietis arī izcīnīja vienu atlēkušo bumbu, atdeva divas rezultatīvas piespēles, bloķēja vienu metienu, četrreiz pārkāpa noteikumus, izprovocēja vienu piezīmi, sakrāja četrus efektivitātes koeficienta punktus un pozitīvu +/- rādītāju (+6).

Uzvarētājiem 19 punktus guva Eidriens Benkss, bet milāniešiem 16 punkti bija Trojam Denielsam.

Citā A sērijas mačā Artūra Strautiņa Redžo Emīlijas vienība viesos ar rezultātu 72:69 (20:7, 19:23, 13:23, 20:16) pārspēja Latvijas izlases galvenā trenera Lukas Banki vadīto Pezāro “Carpegna Prosciutto”, kurai pārtrūka trīs uzvaru sērija.

Viesiem uzvaru atnesa lietuvieša Osvalda Oliseviča precīzais tālmetiens spēles pēdējās sekundēs.

Strautiņš laukumā pavadītajās 26 minūtēs realizēja divus no četriem tālmetieniem un trīs no četriem soda metieniem, bet netrāpīja grozā abus divus divpunktu metienus, kopā iekrājot deviņus punktus. Viņš arī izcīnīja trīs atlēkušās bumbas, bloķēja divus metienus, divreiz pārkāpa noteikumus, izprovocēja trīs piezīmes, iekrāja desmit efektivitātes koeficienta punktus un negatīvu +/- rādītāju (-6).

Pa 16 punktiem viesiem guva Olisevičs un Braients Krofords, bet pretiniekiem 17 punkti bija Doronam Lembam.