tv3.lv

Kurš kļūs par čempionu 25. LBL sezonā? VEF Rīga, BK Ventspils vai kāda cita vienība?

Šodien trīs aizraujošas spēles Liepājā, Ventspilī un Lapmežciemā ievadīs Aldaris Latvijas Basketbola līgas 25.sezonu. Jaunas komandas, starptautisks akcents, paplašināts atbalstītāju loks, jaunas aktivitātes līdzjutējiem, jauns čempionu kauss un īpašs jubilejas sezonas logo, jaunumi spēļu translācijās internetā un TV – svarīgākos akcentus jubilejas sezonai alus darītavas Aldaris muzejā notikušajā atklāšanas pasākumā iezīmēja Latvijas Basketbola savienības prezidents Valdis Voins un LBS līgu direktore Lāsma Zandere.

2015. gada 29. septembrī 7:50

PAR ČEMPIONĀTU:

Aldaris LBL 25.sezonas pamatturnīrā piedalās 11 komandas. Divas – VEF Rīga un Valka/Valga – ar visām komandām spēlēs pa divām reizēm (katrai pa 20 spēlēm), deviņas pārējās – BK Ventspils, BK Jēkabpils, Liepāja/Triobet, Jūrmala/Fēnikss, Barons/LDz, BK Valmiera, BK Jelgava, Latvijas Universitāte un BK Ogre – savā starpā cīnīsies četrus apļus (katrai pa 36 spēlēm). Vietu kārtību tabulā noteiks izcīnīto uzvaru procents. Sešas labākās komandas kvalificēsies izslēgšanas turnīram, kas sāksies aprīļa beigās.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

PAR OGRI UN SALDU:

Latvijas labākajos klubos jau sen un regulāri spēlē Ogres Basketbola skolas audzēkņi, bet šogad līgai pievienojies arī Basketbola klubs Ogre, kas pērn uzvarēja LBL 2.divīzijas čempionātā. Ogrē jau sen izveidota stabila basketbola piramīda, basketbolu nopietni atbalsta pašvaldība. Pievienošanās Aldaris LBL ir loģisks solis. Diemžēl līdzās ieguvumiem ir arī zaudējumi – izvērtējot visus apstākļus, BK Saldus vadītāji pēc diviem gadiem virslīgā izvēlējās atgriezties LBL2. Neesam priecīgi, bet galvenais, ka basketbola dzīve Saldū nav apstājusies, sporta skola turpina strādāt un saldenieki jau nopietni domā par sieviešu komandas līdzdalību Latvijas sieviešu līgā.

PAR VALKA/VALGA:

Tā ir unikāla robežpilsēta ar unikālu infrastruktūru un iedzīvotāju sastāvu, komandai jau vairākas sezonas ir latviešu treneris un latvisks sastāvs, arī latviešu atbalstītāji, tāpēc arī Latvijas Basketbola savienība un Igaunijas Basketbola federācija pieņēma unikālu lēmumu, dodot iespēju Valkai/Valgai vienlaikus spēlēt abu valstu čempionātos. No mūsu puses šo soli spērām tāpēc, lai iekustinātu basketbola dzīvi Valkā un motivētu pašvaldību aktīvāk atbalstīt latviešu bērnu iesaisti basketbolā. Valka/Valga var kvalificēties izslēgšanas turnīra spēlēm gan Igaunijā, gan Latvijā. Igaunijā izšķirošās spēles sākas jau aprīļa vidū, Latvijā – aprīļa beigās. Ir iespēja piedalīties abos. Šosezon ir spēkā īpaši noteikumi – uz šajā komandā spēlējošajiem igauņiem Latvijā neattiecas leģionāru kvotas (savukārt latvieši netiek uzskatīti par leģionāriem Igaunijas čempionātā)

PAR REGLAMENTU:

Latvijas basketbola interesēm vienlīdz svarīga ir gan Aldaris LBL attīstība, gan mūsu komandu līdzdalība starptautiskajos turnīros. Pieredze liecina, ka +/- 50 spēles regulārajā sezonā ir optimāls skaits, lai izbrīvētu laiku kvalitatīvam treniņdarbam un spēlētāju rehabilitācijai, kā arī saskaņotu kalendārus, tāpēc tradicionāli ņemam vērā klubu viedokli. Šosezon iespēju spēlēt mazāku apļu skaitu izvēlējās VEF Rīga, kam papildus paredzētas vismaz 30 spēles VTB Vienotajā līgā. Šai komandai Aldaris LBL katra spēle procentu izteiksmē maksā dārgāk nekā citām komandām. Savukārt BK Ventspils, kas spēlēs FIBA kausa izcīņā (garantētas 6 spēles; maksimums 22) un, iespējams, BBL izslēgšanas turnīrā, rūpīgi izvērtējuši savus resursus un mērķus, izvēlējās pēc četru sezonu pārtraukuma spēlēt četrus apļus.

PAR IZSLĒGŠANAS TURNĪRU:

Modelis ar sešu komandu līdzdalību cīņā par medaļām palielina pamatturnīra spēļu vērtību un spriedzi. Līderiem ir stimuls cīnīties par 1.-2.vietu, tabulas vidusdaļas komandām parasti nav mierīgas dzīves līdz pat pamatturnīra beigām. Izslēgšanas turnīra dalībnieku skaita palielināšana līdz astoņām pazeminātu intrigas līmeni un būtu tikai formāls solis demokratizācijas virzienā. Iepriekš astoņās sezonās, kad Latvijas čempionātā spēlētas visas četras ceturtdaļfināla sērijas, nevienā(!) spēlē 7. un 8.vietas īpašniekiem nav izdevies uzvarēt 1. un 2.vietas ieguvējus.

PAR SPORTISKO LĪMENI:

Daudzi klubi vasarā nopietni pastrādājuši – piesaistījuši pieredzējušus trenerus, nokomplektējuši sastāvus un neslēpj sportiskos mērķus startēt labāk nekā pagājušajā sezonā. Čempionu kauss joprojām ir tikai viens, un medaļu komplekti – tikai trīs, bet pretendentu loks paplašinās, tātad mūs gaida aizraujoša sezona un daudz interesantu spēļu. Patīkami, ka Aldaris LBL spēlēs pieci basketbolisti, kuri tikko pārstāvēja Latviju Eiropas čempionātā un daudzi jaunatnes izlašu spēlētāji, kuri, cerams, valstsvienībai pievienosies tuvākajā laikā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

PAR SPĒĻU ZĀLĒM:

Ņemot vērā spēlētāju drošības apsvērumus, ierobežojam iespējas spēlēt zālēs, kas neatbilst FIBA noteikumiem izmēru un grozu konstrukciju ziņā. Jūrmalai/Fēnikss saglabāta iespēja spēlēt Lapmežciemā līdz sezonas vidum, kad paredzēta jaunās zāles atklāšana Kauguros. Barons/LDz var spēlēt Daugavas sporta namā tikai ar pretinieku komandu piekrišanu.

PAR SPĒĻU TRANSLĀCIJĀM:

Par Aldaris LBL partneri kļuvusi LMT Straume, kas nodrošinās gan svarīgāko spēļu tiešraides, gan veidos daudzpusīgu un kvalitatīvu saturu – pirms un pēcspēļu studijas, nedēļas apskatus utt. Kā jau tas notika valstsvienības spēļu laikā, arī Aldaris LBL spēlēm varēs sekot gan LMT tīklā, gan internetā un, atkarībā no sarunu rezultāta arī TV. Sezonas laikā iespējas paplašināsies. Vienlaikus klubiem ir iespēja sev pieejamos kanālos organizēt to spēļu tiešraides, kuras nerādīsim centralizēti. Sekojiet informācijai!

PAR SEZONAS IDENTITĀTI:

Jubilejas 25.sezonai izveidots īpašs logo, kas rotā Molten jaunā modeļa bumbu. Sezonas beigās uzvarētājiem tiks pasniegts jauns čempionu kauss.

PAR LĪDZJUTĒJU AKTIVITĀTĒM:

Pirmkārt, jau pērn tika izveidota īpaša Aldaris LBL aplikācija skatītājiem/faniem. Aktīvākie bijuši BK Ventspils atbalstītāji, tāpēc komandu kopā ar faniem aicināsim uz Aldaris muzeju. Otrkārt, sadarbībā ar atbalstītājiem un klubiem gandrīz visas sezonas garumā rīkosim īpašu Aldaris LBL skatītāju konkursu, katrā spēlē dodot iespēju skatītājam laimēt 250 EUR, ka arī mūsu atbalstītāju balvas. Protams, papildus ar saviem līdzjutējiem strādās klubi, nodrošinot kvalitatīvu un daudzveidīgu piedāvājumu.

PAR SOCIĀLAJIEM PROJEKTIEM:

Pēc pagājušās sezonas lieliskās pieredzes un aizkustinošām emocijām videosižetos Atceries par savējiem, plānojam arī šogad īstenot projektu Basketbola labie darbi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

PAR JUBILEJAS AKCENTIEM:

Sekojot aizraujošajām aktualitātēm, jubilejas sezonā pieskarsimies arī 24 iepriekšējās sezonās piedzīvotajam, atceroties spilgtas personības un interesantus notikumus. Retro akcenti, paredzams, būs gan TV pārraidēs, gan tradicionālajā Zvaigžņu spēlē, kas notiks februārī. Par to, lai nekas nepaliktu neaizmirsts, parūpēsies Aldaris LBL statistikas sadaļa portālā basket.lv, kurā jau kopš rītdienas publiski būs pieejami pirmo sezonu spēļu protokoli.  Ēriks Strauss, kurš visus šos gadus cītīgi krājis LBL statistiku, turpina strādāt, lai balto plankumu vairs nebūtu (statistika par visām sezonām būs pieejama nākamā gada laikā).

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm