“Jūrmalas" treneris soda metēju maiņu sauc par taktisku viltību; LBS – par nepieņemamu rīcību

“Pullman” Latvijas Sieviešu basketbola līgā spēlējošā BK “Jūrmala” galvenais treneris Andris Steļmahs savu rīcību mačā pret “Jelgava-BJSS” dēvē par taktisku viltību. Citās domās ir Latvijas Basketbola savienības Treneru komisijas vadītājs Agris Galvanovskis, kurš notikušo sauc par nepieņemamu un neētisku rīcību, solot to vērtēt kādā no nākamajā komisijas sēdēm.

Jāatgādina, ka 19. marta LSBL finālčetrinieka mačā par 3. vietu vairākās epizodēs “Jūrmalas” treneris Andris Steļmahs apzināti mainīja soda metienu izpildītājas, lai tos izpildītu nevis spēlētājas, pret kurām tika pārkāpti noteikumi, bet komandas labākās metējas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Intervijā portālam “tv3.lv” viņš savas darbības vērtē kā taktisku viltību. Par absurdo epizodi, kurā redzams, kā viņš aicina soda metienus izpildīt nevis Aleksai Purmalei, pret kuru tika pārkāpti noteikumi, bet Gunai Siliņai, treneris komentē šādi: “Jā, konkrētajā epizodē, pasaucot savu spēlētāju, es labi atceros, ka norādīju viņai par uzbrukuma niansēm un nosūtīju mest soda metienus. Treneri izmanto dažādas taktiskās viltības. Un šis ir mans lēmums, nevis spēlētāju! Vienlaicīgi apzinos, ka spēles arbitriem fiksējot šo situāciju varēju tikt sodīts ar tehnisko piezīmi un bumbas nonākšanu pretinieku rīcībā.” Jāpiebilst, ka Steļmahs šobrīd ir arī Latvijas U18 sieviešu izlases galvenais treneris.

Tikmēr ar vilšanos vakardienas maču atceras BK “Jelgava-BJSS” komandas galvenais treneris Jānis Tiltiņš: “Pirmo epizodi piefiksēja mūsu komandas spēlētāja un mani par to informēja, centos kļūdu norādīt vienam no spēles tiesnešiem, taču tiku ignorēts. Šajā spēlē nebija pieejams komisārs, kam es varētu šo informāciju nodot. Cik saprotu, mēs vairs oficiālu protestu iesniegt nevaram, jo tas ir jāizdara divas stundas pēc spēles beigām, taču esam nosūtījuši video materiālus visām līgas atbildīgajām amatpersonām un LBS galvenajam tiesnesim Pērkonam,” notikušo atceras treneris.

Viņš arī uzskata, ka “Jūrmalas” treneris Steļmahs apzināti sūtījis mest soda metienus vadošās komandas spēlētājas, izmantojot tiesnešu un spēles sekretariāta rupjās kļūdas. “Katrā ziņā bija ļoti dīvaini no malas noraudzīties, kā viens treneris var atļauties izdarīt spiedienu uz tiesnešiem, regulāri komunicēt, bet otrs tiek ignorēts. Ir sajūta, ka mums neļāva uzvarēt,” tā Tiltiņš.

Tikmēr LBS sola šo atgadījumu izvērtēt un nav izslēgts, ka Latvijas U18 sieviešu izlasei būs jauns galvenais treneris. Šādu rīcību par nepieņemamu jau nodēvējis LBS Treneru komisijas vadītājs Agris Galvanovskis, kurš solīja šo gadījumu izskatīt tuvākajās sēdēs. “Vēl neesmu padziļināti iepazinies ar faktiem, taču pēc dzirdētā tas noteikti ir Godīgas spēles pārkāpums, kas nav pieļaujams. Lai kā spēle noritētu, šādi rīkoties ir nepieļaujami,” atzīst Galvanovskis.

LSBL direktore Līga Goldmane atzīst, ka tiesneši un spēli apkalpojošais sekretariāts pieļāvis rupjas kļūdas. “Mēs šo turnīru organizējam otro gadu un tajā piedalās jaunas spēlētājas, kuras nav profesionāles. Arī tiesnešu ziņā šis turnīrs ir iespēja sevi pierādīt jauniem tiesnešiem, kuriem nav FIBA kategorijas. Konkrētajā gadījumā tika pieļautas kļūdas un domāju, ka šie tiesneši vismaz šogad vairs netiesās kādu no LBS organizētajām sacensībām,” norāda Goldmane. Viņa arī atzīst, ka pēc Covid-19 pandēmijas ir problēmas ar tiesnešiem, jo daudzi dīkstāves laikā šo arodu ir pametuši.

Viņa arī norāda, ka konkrētais gadījums tiks izskatīts visaugstākajā līmenī – LBS Valdes sēdē.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm