tv3.lv

Latvijas izlases treneris Gailītis: Atmosfēra mājas spēlēs varbūt ir iemesls, kādēļ spēlē visi labākie

Viens no Latvijas vīriešu basketbola izlases galvenā trenera Lukas Banki palīgiem – Jānis Gailītis sarunā ar portālu “TV3.lv” norāda, ka lieliskā atmosfēra izlases mājas spēlēs varētu būt viens no iemesliem, kādēļ komandā šobrīd pulcējušies visi labākie basketbolisti.

Piektdien, 19. augustā, tiks nosaukti tie 12 spēlētāji, kuri spēlēs 2023. gada pasaules kausa atlases mačos, un Gailītis šajā jautājumā vietu pārsteigumiem neredz. “Šis nav īstais laiks eksperimentiem, domāju, ka pārsteigumu sastāvā nebūs. Protams, ka Porziņģis, brāļi Bertāni, Strēlnieks un Šmits būs sastāvā. Šobrīd izlasē visi saprot, ka jābūt vienotiem – šodien neesi izlasē, rīt jau vari būt. Katram ir jābūt gatavam aizstāvēt valsti,” tā “VEF Rīga” trenējošais speciālists.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Viņš norāda, ka pārbaudes mačam pret Igauniju ir liela nozīme.

Jānis Gailītis

“Svarīgi, ka spēlētāji pavada kopā laiku, jo mums tas gatavošanās posms nav tik garš. Šobrīd pat neesam īsti tikuši līdz kopīgām sadarbībām, jo spēlētāju sportiskās formas ir ļoti dažādas. Ir spēlētāji, kuriem būtu grūti pat nospēlēt savas minūtes. Tāda ir tā realitāte, jo atrodamies starpsezonā. Šis noteikti varētu būt viens no riskiem gaidāmajās spēlēs.”

Lūgts paanalizēt mūsu nākamos pretiniekus – Turcijas basketbolistus, Gailītis uzsver motivācijas jautājumu. “Turcijas izlasē ir labs talanta līmenis, viņi noteikti ir viena no TOP 8 komandām Eiropā. Trīs NBA spēlētāji, viens no labākajiem mūsu eiropiešiem Larkins, arī rezervisti ir meistarīgi. Kā jau tas ierasts Atamana trenētajās komandās – daudz ko nosaka paši spēlētāji, bet treneris vairāk ir kā vadītājs. Viņi ir nospēlējuši daudzas pārbaudes spēles un noteikti būs labi saspēlējušies, taču viņiem priekšā Eiropas čempionāts, tādēļ, iespējams, viņiem šīs spēles nebūs tik svarīgas kā mums.”

Savukārt pilnīgi pretēja situācija ir ar Lielbritānijas izlasi, kura tikai nesen spēlē kopā. Tā varbūt nav talantīgākā un meistarīgākā izlase, taču spēj spēlēt fiziski. “Ja pret šādu komandu neesi aktīvs un spēlē pasīvi – zaudēsi. Individuāli ir vairāki jaudīgi spēlētāji,” secina Gailītis.

Jau zināms, ka Latvijas izlases mačs pret Turciju ir izpārdots, kas nozīmēs vien to, ka “Arēnā Rīga” būs lieliska atmosfēra.

Jānis Gailītis

“Labiem spēlētājiem patīk spēlēt pie pilnām tribīnēm. Viņi ikdienā spēlē NBA un Eirolīgā, kur arī ir daudz skatītāji un liels troksnis. Katrā ziņā domāju, ka mūsu fani tikai palīdzēs, kā jau tas bija redzams spēlē pret Serbiju, kad uzbrukums kādu brīdi buksēja, bet izdevās noturēt aizsardzību. Tieši šādos brīžos fanu atbalsts ir ļoti svarīgs. Domāju, ka varbūt tieši tās atmosfēras dēļ, šobrīd izlasē spēlē visi labākie.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Latvijas izlase 2023. gada pasaules kausa kvalifikācijas mačus aizvadīs 25. augustā Rīgā pret Turcijas izlasi un 28. augustā viesos pret Lielbritānijas izlasi. Abus mačus tiešraidē varēs vērot arī portālā “tv3.lv”.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm