Francis Lācis: Klasisko basketbolu nedaudz atstāšu otrajā plānā

6. jūnijā 9:32

Latvijas basketbolists Francis Lācis šobrīd plāno vairāk pievērsties 3×3 spēlēšanai, sarunā ar aģentūru LETA atzina Pasaules kausa izcīņas bronzas medaļnieks.

Lācis kopā ar olimpiskajiem čempioniem Nauri Miezi, Kārli Lasmani un Agni Čavaru aizvadītajā nedēļā Vīnē Pasaules kausā 3×3 basketbolā izcīnīja bronzas medaļas. Ņemot vērā, ka 24 gadus vecajam Lācim šī bija debija šāda mēroga sacensībās, ar sasniegto rezultātu viņš ir gandarīts.

“Ar katru spēli noteikti progresēju un iejutos šajā man jaunajā sporta veidā. Tas Francis, kāds bija pirmajā spēlē, un tas Francis, kāds pabeidza turnīru pret Brazīliju – tie bija pilnīgi dažādi spēlētāji,” stāstīja sportists.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lēmums par to, ka Lācis tiks iekļauts komandas sastāvā, tika pieņemts vien dažas dienas pirms došanās uz Pasaules kausu. Ventspilī notikušajā treniņnometnē piedalījās 14 sportisti, tajā skaitā arī pieredzējušākie Latvijas 3×3 basketbolisti.

Francis Lācis
3×3 basketbolists

“Paldies trenerim, ka uzticējās un deva iespēju. Bija neliels pārsteigums, taču uz treniņnometni nebraucu tikai paskraidīt un kaut kur dziļi sevī ticēju, ka varu tikt sastāvā.”

Turnīra gaitā pakāpeniski izdevies saspēlēties ar pārējiem trīs komandas biedriem, uzsvēra sportists. “Startēt kopā ar tādiem komandas biedriem ir bauda. Var redzēt, kāpēc viņi ir olimpiskie čempioni un spēlē kā profesionāļi,” teica Lācis.

Izlases šī modeļa jaunākais spēlētājs arī apradis ar savu lomu komandā, kas vairāk ir spēle aizsardzībā. “Neesmu galvenais punktu guvējs, tam ir Nauris un Kārlis. Bez problēmām varu samierināties ar lomu aizsardzībā, jo zinu, ka tas komandai var palīdzēt uzvarēt vairāk, nekā tad, ja atņemtu viņiem kādus metienus,” stāstīja Lācis.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Apmēram nedēļu notikušajā treniņnometnē Ventspilī nodarbības bijušas divas reizes dienā.

Francis Lācis
3×3 basketbolists

“Tā kā lielai daļai kandidātu 3×3 basketbols nav pamatnodarbošanās, tad vairāk bija spēles apguve, pierašana āra laukumiem. Fiziskās sagatavotības nodarbības tika integrētas 3×3 basketbola treniņos.”

Starp treniņnometni Ventspilī un sezonas pēdējo spēli Nīderlandes komandā Bemmelas “Yoast United” Lācim bija viena nedēļa, taču basketbolists nogurumu nejūtot.

“Atpūta īsti nav sanākusi, taču tas nav slikti, jo uzturu sevi formā. Ja Pasaules kauss izvērstos sliktāks, droši vien, ka justos citādāk,” secināja sportists.

Vasaras turpinājumā Latvijas vīriešu izlase piedalīsies arī Eiropas spēļu turnīrā Krakovā un Eiropas čempionātā Jeruzalemē. Lācis minēja, ka izlasē viņam vieta nav garantēta un par to būs jācīnās katru reizi no jauna.

“Gribētu cerēt, ka šīs nebija manas vienīgās spēles izlases formā. Konkurence bija sīva un domāju, ka trenerim nebija viegli veikt izvēli paņemt mani sastāvā,” atzina Lācis.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Šosezon Lācis vēl nevarot iekļauties Latvijas vadošajā 3×3 komandā “Rīga”, taču viņš plāno spēlēt “Kandava”/”Turība” vienībā un zemāka līmeņa sacensībās cīnīties par iespējām startēt “Challenger” turnīros. 3×3 basketbolam Lācis pilnvērtīgi pievērsās tikai pagājušajā vasarā.

Francis Lācis
3×3 basketbolists

“Pirms tam pat nebiju domājis, ka karjera varētu doties tādā virzienā. Patīk tas, ka ir ātra un arī fiziska spēle. No kontakta nebaidos un varu teikt, ka šis sporta veids man pagaidām patīk.Šobrīd plānoju vairāk pievērsties 3×3 basketbolam, vismaz šajā olimpiskajā gadā, klasisko basketbolu nedaudz atstājot otrajā plānā. Ja ir iespēja – noteikti spēlēt, taču prioritāte šobrīd ir vērsta uz 3×3 basketbolu. Redzu, ka tas arvien vairāk attīstīsies kā profesionāls sporta veids.”

Savu pirmo sezonu profesionālajā basketbolā uzbrucējs Lācis vērtē vairāk pozitīvi, nekā negatīvi. Spēlējot Nīderlandes un Beļģijas apvienotajā līgā, Lācis 32 mačos vidēji 29 minūtēs guva 9,1 punktu un izcīnīja 4,6 atlēkušās bumbas.

“Protams, ka ir lietas, kur var pielikt, tāpat bija arī kāpumi un kritumi. Varēja just atšķirību starp Beļģijas un Nīderlandes komandām. Beļģijas komandas bija fiziski spēcīgākas un ar lielāku sastāva dziļumu. Basketbols bija ātrs, ļoti individuāls – līdzīgi kā amerikāņiem,” pirmo sezonu profesionālajā basketbolā raksturoja Lācis.

Pirms tam četras sezonas Lācis pavadīja Nacionālajā koledžu sporta asociācijā (NCAA), pārstāvot Orela Robertsa Universitātes komandu “Golden Eagles”, ar kuru 2021. gadā pārsteidzoši sasniedza “marta trakuma” trešo kārtu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm