tv3.lv

FOTO: LU basketbola sistēma aizvadījusi savu pirmo preses konferenci

28. septembrī, Latvijas Universitātes 97. gadadienā, LU Akadēmiskajā centrā Torņakalnā preses konferencē par LU basketbola sistēmas jaunumiem, kā arī gaidāmās sezonas mērķiem un izaugsmes plāniem vēstīja komandas direktors Uģis Bisenieks, attīstības direktors Dzintars Berkolts, galvenais treneris Guntis Endzels, kā arī komandas kapteinis Harijs Rubenis

2016. gada 29. septembrī 11:43

Uģis Bisenieks preses konferenci iesāka ar atgādinājumu par LU gadadienu, kā arī gandrīz tikpat seno sporta vēsturi universitātē. Runājot par aktuālo sezonu, Bisenieks uzsvēra, ka gandrīz pilnībā mainījies komandas treneru sastāvs, izņemot fiziskās sagatavotības treneri Ivaru Ikstenu. Par Latvijas Universitātes basketbola komandas galveno treneri kļuvis Guntis Endzels, kurš sevi jau līdz pierādījis jaunu talantu attīstīšanas darbā, kas sasaucas ar LU basketbola sistēmas misiju ne tikai ļaut spēlētājiem veidot duālu karjeru, bet arī veicināt izaugsmi basketbolā. Kā norādīja Bisenieks, arī komandas otra trenera Edgara Suraka vārds basketbola zinātājiem nav svešs gan saistībā ar skautingu, gan darbu kopā ar zināmiem treneriem, kā arī Suraks pats ir bijis augsta līmeņa spēlētājs.”Es domāju, ka šī kombinācija, kur katram ir savas spēcīgās puses, arī nesīs veiksmi komandai, taču to, protams, redzēsim sezonā,” sacīja BK LU direktors.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Runājot par komandas sastāvu, Bisenieks izcēla gan Hariju Rubeni, kurš komandā atgriezies jau trešoreiz, gan to, ka izdevies saglabāt gandrīz visu nu jau aizvadīto divu sezonu sastāvu, komandu pametot vien Mārcim Saulītim un Jānim Engeram. Veiksmīgi veikta arī jaunu spēlētāju piesaiste gan no U20, gan U18 izlases. Komanda tiek komplektēta tā, lai tās sastāvā būtu gan pieredzējuši, gan jauni spēlētāji, ļaujot gūt gan straujāku izaugsmi jaunajiem, gan dodot lielāku motivāciju pieredzējušākajiem. “Sastāvs kļuvis nobriedušāks, un komanda ir vairāk gatava nekā jebkad pirms tam,” sacīja Uģis Bisenieks.

Foto

Komandas galvenais treneris Guntis Endzels atzina, ka komandā ir iekļāvies ļoti labi. Viņš uzteica spēlētāju attieksmi, motivāciju un darbu treniņos: “Es pat bieži vien pēdējā laikā lietoju salīdzinājumu, ka šie spēlētāji varbūt ir profesionālāki nekā lielākā daļa Latvijas spēlētāju. Citos klubos viņi saņem algu un tikai trenējas, bet šeit ne tikai divreiz dienā trenējas, bet vēl arī mācās.” Treneris norādīja, ka šis darbs viņam ir jauns izaicinājums, kurš devis papildu enerģiju un motivāciju.

 

Endzels norādīja, ka kopā ar komandu strādā kopš augusta sākuma, tikusi aizvadīta treniņnometne Rugājos, kā arī četras pārbaudes spēles. Par komandas galveno mērķi treneris nosauca iekļūšanu “play-off” zonā. “Kā tas sanāks, redzēsim, bet katrā ziņā prieks, ka puiši ir apņēmības pilni šo mērķi piepildīt. Es domāju, ka šajā sezonā mēs parādīsim, ka neesam pēdējā komanda LBL.”

Komandas kapteinis Harijs Rubenis norādīja, ka kārtējā atgriešanās Latvijas Universitātes sastāvā pierāda viņa apmierinātību ar LU sistēmu gan studiju, gan sporta līmenī. “Bija pārdomu laiks, taču esmu apmierināts ar izdarīto izvēli,” sacīja Rubenis. Otro reizi komandas biedri Harijam izrādījuši uzticību, ļaujot kļūt par tās kapteini. Kā atzina basketbolists, viņš esot gatavs šos pienākumus pildīt pēc vislabākās sirdsapziņas.

Rubenis arī norādīja, ka esot patīkami pārsteigts gan par spēlētāju, gan treneru darbu un attieksmi, izceļot, ka pašam pirmoreiz karjerā ir iespēja trenēties divreiz dienā, lai arī lielākā dienas daļa tiek pavadīta darbā. Basketbolists izcēla arī augsta līmeņa fizisko sagatavošanu, par ko rūpējas Ivars Ikstens. Komandā valdot labs mikroklimats, lai arī spēlētāji ir dažādu vecumu. “Saprotamies ļoti labi, ir cieņa citam pret citu. Esam gatavi sasniegt no treneru un vadības puses izvirzītos mērķus un parādīt labāko, uz ko spējīga Latvijas Universitātes basketbola komanda!”

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm