tv3.lv

FIBA turpina konfrontēt ar ULEB un apstrīd Minhenes tiesas pieņemto lēmumu

Starptautiskā Basketbola federācija (FIBA) un tā Eiropas nodaļa (FIBA Europe), turpinot konfliktēt ar Eiropas basketbola līgu savienību (ULEB), apstrīdējusi Minhenes reģionālās tiesas lēmumu aizliegt FIBA sodīt klubus un to pārstāvēto valstu nacionālās federācijas, ka tie piedalītos ULEB rīkotajos turnīros.

2016. gada 6. jūnijā 19:27

Jau aptuveni 15 gadus Eiropas basketbola divus spēcīgākos turnīrus organizē ULEB, tomēr no pagājušās vasaras kontroli pār šiem turnīriem cenšas atgūt FIBA, kas ķērusies pie ļoti drakoniskas rīcības un piedraudējusi diskvalificēt visu valstu nacionālās izlases, kuru komandas piedalīsies ULEB rīkotajos turnīros – Eirolīgā vai Eiropas kausa izcīņā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Aizvadītajā nedēļā ULEB informēja par Minhenes tiesas lēmumu, ka FIBA un tās Eiropas nodaļa nedrīkst piemērot tiešas vai netiešas sankcijas, draudēt ar sankcijām, kā arī izdarīt spiedienu uz klubiem, ļaujot tiem pieņemt brīvu izvēli, kurā turnīrā piedalīties. Tāpat aizliegts vērst sankcijas pret nacionālajām federācijām, ļaujot tām piedalīties tajos turnīros, kuriem tās ir kvalificējušās.

Savukārt FIBA pirmdien izplatīja paziņojumu, kurā norāda, ka apstrīdējusi tiesas lēmumu. FIBA uzsver, ka jau pirms ULEB un tās pārstāvju prasības valde pieņēmusi lēmumu, ka nevienai nacionālajai federācijai, klubam vai līgai netiks piemērotas sankcijas. FIBA uzsver, ka šis fakts nav ņemts vērā, tāpēc tas viņiem liek domāt, ka ULEB tiesā vērsusies ar nolūku, lai tas sakristu ar periodu, kad klubi vēl var pieteikties FIBA rīkotajai Čempionu līgai.

Tāpat FIBA norāda, ka ULEB prasībā tiesai nav norādīti visi fakti, savukārt FIBA pārstāvji nav uzaicināti uz tiesas sēdi, tāpēc tai nav dota iespēja paust savu viedokli, līdz ar to tiesas lēmums uzskatāms par vienpusēju.

FIBA tāpat uzsver, ka tiesa nav apmierinājusi ULEB prasību, lai FIBA oficiāli paziņo, ka klubi un līgas var brīvi izvēlēties, kādos turnīros spēlēt. Tā vietā FIBA izceļ, ka tikai nacionālo federāciju izstrādātie noteikumi var noteikt, kādiem turnīriem viņu klubi var pieteikties.

Minhenes reģionālās tiesas lēmums pieņemts pirmajā instancē, tāpēc to var atcelt tā pati vai arī augstāka tiesas instance. FIBA jau vērsusies Minhenes tiesā ar prasību pēc iespējas ātrāk atcelt pagājušajā nedēļā pieņemto lēmumu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Iepriekš tika ziņots, ka FIBA no starptautiskiem izlašu turnīriem varētu diskvalificēt 14 valstis, kuru klubi piekrituši nākamsezon startēt ULEB rīkotajos turnīros. Diskvalifikācija draudēja Slovēnijai, Horvātijai, Serbijai, Melnkalnei, Maķedonijai, Krievijai, Spānijai, Bosnijai un Hercegovinai, Lietuvai, Itālijai, Grieķijai, Izraēlai, Polijai un Turcijai, tomēr maija beigās FIBA paziņoja, ka pret nacionālajām federācijām netiek izdarīts nekāds spiediens.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm