Saņem paziņojumu par svarīgākajām ziņām, līdzko tās ir publicētas tv3.lv! Pieteikties
“tv3.lv” versija: Izcilā diriģenta Lukas Banki un Latvijas izlases basketbolistu vērtējums
Emocijas pēc Latvijas basketbola izlases sagaidīšanas ir norimušās un mēs esam atgriezušies realitātē – FIBA Pasaules kausā mūsu izlase ir izcīnījusi vēsturisku 5. vietu. Komandas galvenais treneris ir atzīts par turnīra labāko treneri, bet saspēles vadītājs Artūrs Žagars iekļauts 2. simboliskajā izlasē. Portāls “tv3.lv” ir novērtējis gan trenera, gan spēlētāju veikumu šajā mums tik nozīmīgajā turnīrā.

Portāls “tv3.lv” pirms turnīra izteica savu prognozi un, līdzīgi kā ar hokeja izlases bronzas panākumu, arī basketbola laukumos tika trāpīts desmitniekā – precīzi prognozēta Latvijas izlases 5. vieta.
Jāatgādina, ka Latvijas basketbolisti FIBA Pasaules kausā aizvadīja astoņus mačus, izcīnot sešas uzvaras un piedzīvojot divus zaudējumus.
Portāla”tv3.lv” novērtējums:
Luka Banki 10/10

Var uzdot jautājumus par spēlētāju izvēli šim turnīram – Klāvs Čavars un Anžejs Pasečņiks laukumā tika ļoti maz un viņu loma bija, godīgi sakot, niecīga. Vai kādu no šiem varētu aizstāt vispusīgais Mareks Mejeris? Jā, noteikti. Mareks ir noderīgs Banki basketbola sistēmās un viņš to kvalifikācijas mačos un pārbaudes spēlēs spilgti pierādīja. Taču ir arī medaļas otra puse – Banki tika pelnīti atzīts par FIBA Pasaules kausa labāko treneri, kura vadītā komanda ir viena no visa turnīra Pelnrušķītes stāstiem. Vēl vairāk – gribētos izcelt visu treneru korpusu, kurš, šķiet, spēja piedāvāt jaunas un veiksmīgas idejas. Šādos turnīros vienatnē nevar neko uzvarēt – vinnē tikai komanda. Arī treneru.
Artūrs Žagars 9/10

Ja pirms Pasaules kausa viens liels un pamatīgs uztraukums bija saspēles vadītāja pozīcija, kur mums ir divi gados jauni spēlētāji, tad tieši Žagara spēle bija tā, kas mums ļāva pat cerēt uz godalgām. Jā, bija pāris mači, kuros Artūrs nebija tik spilgts, taču kopumā Žagars aizvadīja izcilu turnīru – 12, 4 punkti vidēji un 7,4 piespēles. Praktiski iztika bez muļķīgām kļūdām un regulāri terorizēja pretiniekus, spēlē 1-1 bija neapturams. Uzstādīja rezultatīvo piespēļu rekordu un tika iekļauts turnīra 2. simboliskajā izlasē. Pēc turnīra, ļoti iespējams, pievienosies Eirolīgas gigantam “Fenerbahce”.
Kristers Zoriks 8/10
Arī Kristers kopumā aizvadīja ļoti labu turnīru un spēja uzņemties iniciatīvu kritiskos brīžos – pret Spāniju divi trāpītie tālmetieni ļāva mums pārņemt iniciatīvu un izcīnīt tik svarīgo uzvaru. Bija vairāki mači, kuros Kristers varbūt nebija tik pamanāms, taču kopumā ar saviem pienākumiem tika galā. Vidēji 8 punkti un 3,3 piespēles. Acīs gan krīt, ka ir viens no diviem spēlētājiem, kurš turnīru noslēdza ar negatīvu +/- (-1,6).
Artūrs Kurucs 8/10

Daudz diskusiju bija pēc Artūra iekļaušanas sastāvā, un tur nu viņš pats bija vainīgs – pārbaudes mači netika aizvadīti veiksmīgi un pārliecinoši. Pasaules kausā sāka ar ļoti limitētu spēles laiku, bet atraisījās un turnīru noslēdza fantastiski – bija komandas rezultatīvākais spēlētājs mačā pret Lietuvu (20 pts, 6/10 tālmetienos). Centīgs aizsardzībā un meta tālmetienus ar augstu procentu (48,5%). Vidēji 7,4 punkti un 1,4 piespēles.
Aigars Šķēle 8/10

Pēc Daira Bertāna izkrišanas Šķēles loma palielinājās, Aigars godam tika galā ar saviem pienākumiem. Pēdējā sezona Polijā ir pierādījusi, ka Šķēle spēj būt ļoti produktīvs – saasināt un labi atrast partnerus. Labāko maču aizvadīja pret Itāliju, kurā guva 12 punktus un atdeva 9 rezultatīvas piespēles.
Rodions Kurucs 9/10

Vēl viens ļoti patīks pārsteigums. Rodionam pēdējie gadi bijuši saraustīti un bija grūti novērtēt viņa patiesās spējas. Šis turnīrs pierādīja, ka Rodiona piederība ACB līgai nav nekas nejaušs. Fantastisks darbs aizsardzībā, cīņasspars, kas deva visai komandai spārnus uzvarām. Jā, statistikas cipari nav iespaidīgi, taču Rodions bija viens no galvenajiem faktoriem, kādēļ mēs esam 5. spēcīgākā izlase turnīrā. Vidēji 7,9 punkti, 6,1 atlēkusī bumba un 3,1 rezultatīva piespēle.
Dāvis Bertāns 8/10

Kopumā darīja laukumā to, ko no Dāvja gaidīja visi – pievērsa aizsardzības uzmanību un regulāri uzbruka no distances. Mūsu uzbrukuma shēmās Dāvim bija liela loma, jo ļāva atbrīvot rokas komandas biedriem. Labāko maču aizvadīja pret Vāciju (20 pts, 6/13 tālmetienos), kurā varēja kļūt par Latvijas varoni. Nekļuva. Ja Bertāns jaunākais aizsardzībā spēlētu kā Rodions Kurucs…
Andrejs Gražulis 9/10

Čārlzs Bārklijs Gražulis – šādu iesauku Andrejs ieguva Pasaules kausa laikā. Un tā izcili ilustrē to, ko šis basketbolists demonstrēja abos laukuma galos. Viens no labākajiem aizsardzībā, regulāri bloķējot pretinieka metienus (1,3 bloks vidēji), bet uzbrukumā bija mūsu jaudīgākais ierocis – vidēji 14,4 punkti (2 punktu metienu precizitāte 65,5%) un 3,8 atlēkušās bumbas. Spilgtākos mačus aizvadīja pret Brazīlijas (24 pts) un Itālijas izlasēm (28 pts). Nav slikti priekš basketbolista, kurš sāka trenēties 16 gadu vecumā.
Rolands Šmits 8/10

Šmits kopumā stabili aizvadīja turnīru, bija viens no pamatbalstiem abos laukuma galos. Daudzi varbūt gaidīja līdera cienīgu sniegumu, taču mums komandā atradās citi, kuri šo nastu palīdzēja nest. Bija agresīvs, taču gadījās, kad spēles minūtes bija jāierobežo piezīmju dēļ. Vidēji 13 punkti un 4,4 rezultatīvas piespēles.
Artūrs Strautiņš 7/10
Artūra loma bija ierobežota, taču ļoti patika, ka viņš nebaidījās uzņemties iniciatīvu. Mačā pret Vāciju īsā laikā savāca lielus mīnusus (-16), taču kopumā savās minūtēs palīdzēja komandai. Labākais mačs pret Lietuvu, kurā guva 8 punktus.
FOTO: AFP, LETA
Klāvs Čavars 6/10

Klāvs piedalījās septiņos no astoņiem mačiem, taču tika izmantots ļoti maz. Cik varēja, tik palīdzēja.
Dairis Bertāns N/V

Kapteinis jaudīgi iesāka maču pret Libānu (20 pts), kurā parādīja virzienu, kurā dosies visa izlase. Grūti iedomāties, kā mums ietu, ja Dairis negūtu muskuļa traumu pret Franciju. Katrā ziņā ar saviem kapteiņa pienākumiem tika galā lieliski, viņa uzrunas bija emocionālas un paliekošas. Aizvadītie divi mači neļauj mums novērtēt Bertāna sniegumu ar atzīmi, taču viņa ietekme un loma izlases panākumus no tā pazāka nepaliek.
Anžejs Pasečņiks N/V

Anžejs piedalījās tikai divos mačos, kas mums neļauj viņa spējas un devumu novērtēt. Tā arī īsti nav skaidrs, kādēļ Pasečņika loma bija tāda, kāda tā bija. Ja tas bija savainojums, tad kādēļ uz svarīgāko turnīru jaunāko laiku vēsturē ņemt neveselu spēlētāju?
Ziņo par kļūdu rakstā
Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.
Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!