tv3.lv

FIBA 3×3 basketbols: latvieši cīnīsies par ceļazīmi uz Eiropas finālturnīru

Sestdien un svētdien Andorā notiks Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrs FIBA 3pret3 basketbolā vīriešu komandām, kurā par četrām ceļazīmēm ceļazīmi uz finālturnīru cīnīsies deviņu valstu pārstāvji, tai skaitā arī Latvijas basketbolisti Artūrs Kramiņš, Artūrs Dušelis, Sandis Silavs un Toms Straudovskis.

2016. gada 25. jūnijā 14:24

Latvijas komanda priekšsacīkstēs cīnīsies A grupā, sacenšoties ar Spānijas (sestdien plkst.12:10), Īrijas (sestdien plkst.16:40), Slovēnijas (sestdien plkst.17:50) un Gruzijas (svētdien plkst.12:40) vienībām. Četras labākās komandas iekļūs ceturtdaļfinālā un svētdien pēcpusdienā spēlēs ar B grupas komandām (Andora, Baltkrievija, Čehija, Ukraina) noskaidros četras vienības, kuras dosies uz finālturnīru.

Latvijas pārstāvji šajā turnīrā tika noskaidroti maija beigās notikušajā atlases turnīrā. Gatavojoties cīņām Eiropā, One Design komanda izcīnīja otro vietu Tartu notikušajā Igaunijas čempionāta pirmajā posmā, iegūstot arī vienu no trijām ceļazīmēm uz ziemeļu kaimiņvalsts lielāko 3×3 basketbola turnīru Tallinn Open.  Komandas spēlētāju regulāri trenējušies ar FIBA sacensībās izmantotajām Wilson 6. izmēra bumbām. Jācer, šī prakse palīdzēs Andorā uzrādīt Latvijas basketbolam raksturīgo augsto precizitāti no tālmetienu līnijas.

Eiropas 2.čempionātam FIBA 3pret3 basketbolā pieteikušās 52 vīriešu un sieviešu komandas no 27 valstīm. Latvijas sieviešu komanda par ceļazīmi uz finālturnīru cīnīsies 1. un 2.jūlijā Francijas pilsētā Puatjē. Pretinieces būs Itālijas, Spānijas, Francijas, Azerbaidžānas, Turcijas, Slovākijas un Krievijas komandas. Finālturnīram kvalificēsies trīs labākās komandas.

Eiropas pirmais čempionāts 3pret3 basketbolā notika 2014.gadā, kad viens no kvalifikācijas turnīriem tika sarīkots Rīgā. Latvijas sieviešu komanda kvalificējās finālturnīram, kurā ierindojās 16.vietā. Vīriešu komanda nepārvarēja kvalifikācijas barjeru.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm