Vācijas basketbolisti pārpildītajā Berlīnes arēnā izcīna “Eurobasket” bronzas medaļas

Vācija ar rezultātu 82:69 (19:14, 17:9, 18:26, 28:20) guva uzvaru pār Polijas basketbolistiem.

Vācijas panākumu kaldināja Deniss Šrēders, kurš guva 26 punktus, realizējot 70% savu metienu, bet vēl 14 punktus un deviņas atlēkušās bumbas sakrāja Johanness Voigtmanis.

Mihals Sokolovskis ar 18 punktiem neglāba Poliju no neveiksmes, kamēr Entonijs Darels Sloters, kurš bija rezultatīvs iepriekšējos mačos, šoreiz guva desmit punktus, taču sakrāja tikpat rezultatīvas piespēles.

Pirmajā ceturtdaļā vāciešiem izdevās izvirzīties vadībā, pateicoties trīs precīziem tālmetieniem, kamēr poļi visas piecas reizes bija neprecīzi no trīs punktu līnijas.

Pēc tam arī otrajā ceturtdaļā, pateicoties diviem tālmetieniem īsā laika posmā un vairākām Polijas kļūdām, Vācijas basketbolistiem izdevās vienubrīd iekrāt pat 15 punktu pārsvaru.

Pēc pārtraukuma poļiem izdevās samazināt deficītu līdz sešiem punktiem, ko turpinājumā gan vācieši atkal spēja palielināt līdz desmit punktiem.

Neskatoties uz Vācijas veiksmīgajiem uzbrukumiem, trešās ceturtdaļas izskaņā pēc precīza Entonija Derela Slotera tālmetiena Polija atkal bija iedzinējos vien ar piecu punktu starpību (51:56).

Noslēdzošajā ceturtdaļā veiksmīgāk spēlēja Polija un panāca neizšķirtu (59:59), taču veiktais izrāviens bija par vēlu, un Vācija, izmantojot savas iespējas uzbrukumos, guva drošu uzvaru ar 13 punktu pārsvaru.

Pagājušajā Eiropas čempionātā Polijai neizdevās izkļūt no grupas, tajā ieņemot tikai piekto vietu. Šogad Polija sasniedza pusfinālu pirmo reizi kopš 1971. gada.

Vācija, kura Eiropas čempionātu labāko četru komandu skaitā nav bijusi kopš 2005. gada, iepriekšējā čempionātā ieņēma sesto vietu.

Plkst. 21.30 Spānija un Francija cīnīsies par čempiontitulu.

Eiropas basketbola čempionāta spēles pārraida TV3 Sport kanāli un nākamās paaudzes televīzija Go3.