Spānijas izlases treneris Skariolo somus salīdzina ar “traku vistu bez galvas”

Šodien Eiropas čempionātā basketbolā tiks aizvadīti pirmie divi ceturtdaļfināla mači, vienā no tiem tiekoties Spānijas un Somijas izlasēm. Pieredzējušais treneris Seržio Skariolo pirms mača savus pretiniekus salīdzināja ar “traku vistu, bez galvas”, tādējādi norādot uz Somijas izlases aukstasinību uzbrukumā.

13. septembrī 15:22

“Tā kā viņi spēlē, Somija ir vissarežģītākais pretinieks, kuram man ir nācies gatavoties,” Spānijas medijiem norādījis pieredzējušais treneris.

“Šim mačam ir bijis īpaši grūti sagatavoties. Tiešām ļoti grūti taktiskā līmenī interpretēt pretinieku, kurš spēlē oriģināli, netipiski un ļoti efektīgi ar pieciem spēlētājiem ārpus trīs punktu līnijas, ar pasaules līmeņa zvaigzni sastāvā. Somija ir komanda, kura lieliski uzbrūk no tālās distances un nekautrējas to darīt pat ātrajos uzbrukumos. Viņi var 23 sekundes skriet pa laukumu kā “trakas vistas bez galvas”, bet pēdējā sekundē realizēt tālmetienu,” turpina Skariolo.

Treneris arī norādīja, ka īpaši nekoncentrēsies Lauri Markanena apturēšanā, jo viņam būtiskāk ir ierobežot visas Somijas izlases spēli uzbrukumā.

Trīskārtējā Eiropas čempione Spānija labāko astoņniekā iekļuvusi 21.čempionātā pēc kārtas, kas ir rekords, kamēr somi tik tālu tikuši pirmo reizi kopš 1967.gada meistarsacīkstēm.

Spānijas basketbolisti A apakšgrupā Tbilisi uzvarēja Bulgāriju, Gruziju, Melnkalni un Turciju un zaudēja Beļģijai, bet ar bilanci 4-1 bija gana, lai izcīnītu pirmo vietu. Astotdaļfinālā pretī stājās Lietuva, kas spraigā cīņā tika uzveikta papildlaikā ar rezultātu 102:94.

Somi bija otrie D apakšgrupā, kur Prāgā pieveica Poliju, Čehiju un Nīderlandi, bet zaudēja Izraēlai papildlaikā un Serbijai. Ceturtdaļfinālu somi sasniedza pēc negaidītas uzvaras 94:86 pār Horvātiju.