tv3.lv

Ar ko paliks atmiņā "Eurobasket 2022": spilgtākie brīži un skaļākie skandāli

Pagājušajā nedēļas nogalē noslēdzās 2022. gada Eiropas čempionāts basketbolā, par uzvarētājiem kļūstot Spānijas basketbolistiem. Lai arī šis turnīrs bija spilgts sportiskā ziņā, jo piedalījās vairākas Nacionālās Basketbola asociācijas (NBA) zvaigznes, tomēr čempionāts paliks atmiņā ar vairākiem skandāliem un ārpus laukuma aktivitātēm

Vācijā, Itālijā, Čehijā un Gruzijā notiekošais Eiropas čempionāts savā ziņā spilgti norādīja uz Eiropas basketbolā valdošo haosu. Izlases piesaistījušas savus labākos basketbolistus, bet šīs spēles apkalpoja dažāda līmeņa tiesneši. Tas ļāva visa čempionāta laikā fiksēt rupjas kļūdas – pazaudētas sekundes spēles laikā, virkne apšaubāmu nesportisko piezīmju, nevajadzīgu izraidīšanu un vēl lielāku un mazāku nesmukumu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Čempionāta pirmās nedēļas lielākais skandāls viennozīmīgi notika Gruzijas – Turcijas mačā, kurā tika izraidīti vairāki spēlētāji, bet pēc tā atklājas, ka Turcijas spēlētājam Furkanam Korkmazam ceļā uz ģērbtuvi ir uzbrukuši trīs Gruzijas spēlētāji un sācies kautiņš. Pēc šī incidenta, Turcijas izlase pat piedraudēja pamest turnīru, taču tā beigās nenotika. Šobrīd FIBA ir publicējusi paziņojumu, ka šis incidents tiek izmeklēts un aizdomās turamie ir abu komandu rindās.

Tajā pašā nelaimīgajā 5. septembrī tiesneši mačā starp Lietuvu un Vāciju aizmirsa mūsu kaimiņiem piešķirt vienu soda metienu par tehnisko piezīmi Vācijas valstsvienības trenerim Gordijam Herbertam. Lietuva iesniedza oficiālu protestu, taču turnīra organizatori to vienkārši nepieņēma. Pēc pamatturnīra FIBA gan atzina divas tiesnešu kļūdas – jau pieminēto Lietuvas gadījumu un Turcijas – Gruzijas mačā “aizmirstās” sekundes.

Cik neizlēmīgi FIBA rīkojās izskatot izlašu protestus, tik raiti un ātri par tiesnešu kritizēšanu sociālajos tīklos atlaida Vācijā strādājošo sekretariāta darbinieci Heiki Krāmeri. Vēl viens skandāls.

Sportiskā ziņā turnīrā spīdēja NBA zvaigznes. Grieķijas zvaigzne Jannis Adetokunbo Ainara Bagatska trenētās Ukrainas grozā sabēra 41 punktu, bet jau nākamajā dienā Slovēnijas brīnumbērns Luka Dončičs šo rekordu laboja, Francijas grozā salādējot 47 punktus, kas tā arī palika par lielāko punktu guvumu kādam spēlētājam šajā turnīrā. Tālu gan nebija Lauri Markanens, lidojošais soms Horvātijas grozā sameta 43 punktus.

Spilgti bija arī izlašu treneri – Turcijas pārstāvis Atamans jau pieminētajā mačā pret Gruziju bļāva, spēra pa ūdens pudelēm un tika arī izraidīts, Lietuvas treneris Kazis Maksvītis visu turnīru “jutās nedaudz neveiksmīgs”, bet visspilgtākais citāts noteikti pieder Polijas galvenajam trenerim Igoram Miličičam, kurš savus spēlētāju pautus salīdzināja ar arbūziem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Par turnīra emocionālāko brīdi noteikti var uzskatīt Itālijas uzvaru pār Serbiju. Spēles gaitā no spēles tika izraidīts itāļu galvenais treneris Džakomo Poceko, kurš ejot ārā no zāles sabučoja gan savus spēlētājus, gan serbus. Komanda šādu trenera gājienu uztvēra kā savdabīgu signālu un spēja ne tikai atspēlēt padsmit punktu deficītu, bet mača galotnē izcīnīt uzvaru, šokējot vienu no turnīra galvenajām favorītēm – Serbiju.

Par lielāko pārsteigumu turnīrā var uzskatīt Polijas izlasi, kurai nedaudz pietrūka līdz bronzas godalgām, tāpat par nelielu pārsteigumu jāmin Spānijas dominance, jo diez vai bija daudzi basketbola eksperti, kuri Skariolo vadīto izlasi minētu kā TOP3 komandu turnīrā.

Nākamais Eiropas čempionāts notiks 2025. gadā un būs īpašs ar to, ka notiks arī Latvijā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm