Šmita “Barcelona”  Eirolīgas pusfinālā zaudē Madrides “Real”

Rolanda Šmita “Barcelona” ceturtdien Belgradā “Turkish Airlines” Eirolīgas pusfinālā ar 83:86 zaudēja Madrides “Real”.

20. maijā 7:43

Šmits laukumā pavadīja četras minūtes un 19 sekundes, gūstot vienu punktu. Viņš realizēja vienu no diviem soda metieniem, sakrāja divas atlēkušās bumbas, reizi rezultatīvi piespēlēja, reizi kļūdījās, nopelnīja divas personiskās piezīmes un izprovocēja vienu piezīmi pretiniekam, kā arī maču beidza ar lietderības koeficientu viens.

Cīņu labāk uzsāka “karaliskais” klubs, “Real” pēc astoņiem Gerskona Jabīzela gūtiem punktiem panākot 8:2. Tomēr līdz ceturtdaļas beigām “Barcelona” rezultātu izlīdzināja.

Lai arī otro ceturtdaļu labāk iesāka “Real”, pēdējoreiz rezultāts neizšķirts (31:31) bija 17.minūtē, bet pēc tam “Barcelona” veica 14:3 izrāvienu, ar septiņiem gūtiem punktiem šajā laikā atzīmējoties līgas vērtīgākajam spēlētājam Nikolam Mirotičam.

Trešajā ceturtdaļā dominēja “Real”, ceturtdaļas beigās ar Fabjēna Kozjē divpunktu metienu panākot četru punktu vadību – 60:56.

Gandrīz visu ceturto ceturtdaļu “Real” pārsvars svārstījās abpus piecu punktu atzīmei, tomēr pēc Mirotiča divpunktu metiena divas minūtes un 45 sekundes pirms mača beigām “Barcelona” panāca neizšķirtu – 75:75.

Tomēr Kozjē tūlīt ar pieciem pēc kārtas gūtiem punktiem atjaunoja piecu punktu starpību. Pietuvoties līdz viena punkta deficītam Barselonas basketbolistiem izdevās, bet ne panākt kaut izlīdzinājumu. Pēdējo mēģinājumu to izdarīt ar trīspunktnieku, skanot mača beigu sirēnai, izdarīja Mirotičs.

Barselonas komandā Mirotičs sakrāja 26 punktus, 12 atlēkušās bumbas un piecas rezultatīvas piespēles. 17 punktus guva Nikolass Laprovitola, 15 – Brendons Deivīss.

Uzvarētāju rindās pa 18 punktiem sakrāja Kozjē un Jabīzels, kuram arī astoņas atlēkušās bumbas, bet 15 punktus guva Serhio Ļuļs.

Dienas pirmajā pusfinālā Stambulas “Anadolu Efes” pieveica Grieķijas Pirejas “Olympiakos” ar 77:74.