“Anadolu Efes” uzvar Madrides “Real” un otro reizi pēc kārtas kļūst par Eirolīgas čempioniem

Stambulas “Anadolu Efes” basketbolisti sestdien Belgradā ar 58:57 uzvarēja Madrides “Real” un atkārtoti kļuva par “Turkish Airlines”  Eirolīgas čempioniem.

21. maijā 21:57

Pirmajā puslaikā gandrīz visu laiku vadībā bija “Real”, kas pirmajā ceturtdaļā pēc Valtera Tavaresa gūtiem diviem punktiem panāca 15:8 pārsvaru.

Otrās ceturtdaļas sākumā vadībā divreiz izvirzījās arī 2021.gada čempioni, taču “Real” atkal saņēma spēles grožus savās rokās, vēlreiz tiekot līdz septiņu punktu pārsvaram (29:22 un 31:24).

25.minūtē “karaliskais” klubs pārsvaru palielināja līdz 40:31, kad tālmetienu trāpīja Adams Hanga. Tomēr līdz ceturtdaļas beigām sīkstais Turcijas klubs bija pietuvojies līdz tikai divu punktu deficītam – 40:42.

Pēdējā ceturtdaļa sākās ar Vasilijes Miciča realizētu trīspunktu metienu, izvirzoties vadībā jau “Anadolu Efes” un gandrīz visas desmit minūtes pārsvaru arī noturot.

Pēdējo reizi vadībā “Real” tika 35.minūtē pēc Serhio Ļuļa tālmetiena, panākot 50:49, bet pēdējoreiz neizšķirts spēlē bija nedaudz vairāk nekā divas ar pusi minūtes līdz spēles beigām, kad Gabriels Deks ar vēl vienu trīspunktnieku panāca 53:53.

Uz to Micičs nākamajā uzbrukumā atbildēja ar tālmetienu, bet turpinājumā Madrides klubu pievīla Fabjēna Kozjē un Tavaresa kļūmes soda metienos, abiem realizējot pa vienam no diviem metieniem.

Stambulas basketbolisti uzvarēja otro reizi pēc kārtas, bet, neskaitot 2019./2020.gada sezonu, kura tika pārtraukta Covid-19 pandēmijas dēļ, trīs pēdējās sezonās ir sasnieguši finālu.

Uzvarētāju labā 23 punktus guva Micičs, 19 punkti un septiņas atlēkušās bumbas Tibora Pleisa kontā, bet Šeins Larkins desmit punktiem pievienoja sešas atlēkušās bumbas un četras rezultatīvas piespēles.

“Real” vienībā ar diviem cipariem rakstāmu punktu summu sakrāja vien Tavaress, kura kontā “double-double” šajā mačā –  14 punkti un 11 atlēkušās bumbas. Deviņus punktus un sešas rezultatīvas piespēles sakrāja Ļuļs.