tv3.lv

BK Ventspils nākamsezon plāno piedalīties kādā no Eiropas turnīriem

Latvijas Basketbola līgas bronzas medaļniece Ventspils nākamsezon plāno piedalīties kādā no turnīriem Eiropas līmenī, trešdien informēja klubs.

2016. gada 15. jūnijā 12:18

Ventspils valdes priekšsēdētājs Ralfs Pleinics atzīmēja, ka komanda nākamsezon plāno startēt Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) rīkotajā Eiropas kausa izcīņā vai arī jaunizveidotajā FIBA Čempionu līgā.

“Arī nākamsezon spēlēsim Eiropas kausa izcīņā. Kurā, tas šobrīd ir atklāts jautājums. Mums ir garantēta vieta FIBA Eiropas kausa izcīņā, taču prātā paturam arī FIBA Čempionu līgu,” atklāja Pleinics.

Šosezon par LBL čempioni pirmo reizi vēsturē kļuva Valmiera/ORDO, kas finālā pārspēja VEF Rīgu, savukārt ventspilnieki cīņā par bronzas medaļām uzveica Liepāju/Triobet.

“Spēlēšana FIBA Čempionu līgā būs atkarīga no tā, kā izlems Valmiera/ORDO. Viņiem kā LBL čempioniem ir pirmā roka. Ja Valmieras komanda atteiksies no šī turnīra, tad otrā roka pieder VEF Rīgai. Ja šīs abas komandas atsakās no šī turnīra, tad ir mūsu kārta. Skaidrība šajā jautājumā ilgi nebūs jāgaida. Līdz 17.jūnijam klubiem ir jāpasaka sava nostāja attiecībā pret spēlēšanu vai nespēlēšanu šajā turnīrā. Vēlreiz uzsveru, ka Ventspils arī nākamsezon spēlēs Eiropā, vien paliek atklāts jautājums – kurā turnīrā,” norādīja Pleinics.

Ventspils kluba vadība sēdē otrdien tika analizēta aizvadītā sezona, kuras otrā puse tika atzīta par neveiksmīgu. “Kā jau iepriekš biju teicis, tad par pirmo sezonas pusi pretenziju nebija. Toties par otro pusi gan. Viss sliktais, kas varēja notikt, arī notika. Galvenais iemesls sliktajai sezonai otrajā pusē bija spēlētāju atlase. Otro pusi varam formulēt dažādi – tā bija neveiksmīga un izgāzta, taču būtību tas nemaina. Mēs izvirzīto uzdevumu neizpildījām. Turpināsim analizēt, kāpēc tā notika, taču šodien sākam dzīvot nākotnei un ar domām par nākamo sezonu. Nekādu radikālu izmaiņu nav noticis. Visi treneri paliek savā vietā, un arī plāni paliek iepriekšējie. Proti, mums ir jākļūst par LBL čempioniem,” uzsvēra Ventspils valdes priekšsēdētājs.

Ventspils šosezon FIBA Eiropas kausā sasniedza astotdaļfinālu, kur piekāpās Izraēlas vienībai Rišonlecijonas Maccabi Rand Media.

Jau aptuveni 15 gadus kontinenta divus spēcīgākos basketbola turnīrus organizē Eiropas Basketbola līgu savienība (ULEB), tomēr no pagājušās vasaras kontroli pār šiem turnīriem cenšas atgūt FIBA, kas ķērusies pie ļoti drakoniskas rīcības un piedraudējusi diskvalificēt visu valstu nacionālās izlases, kuru komandas piedalīsies ULEB rīkotajos turnīros – Eirolīgā vai Eiropas kausa izcīņā.

Tiesa, Latvijai šādas sekas nedraud, jo šosezon pirmoreiz kopš 2002./2003.gada sezonas Latvija nebija pārstāvēta Eiropas otrajā spēcīgākajā basketbola turnīrā ULEB Eiropas kausā, kura nākotne līdz ar to pašlaik ir neskaidra.

Dalība šosezon ULEB Eiropas kausā pienācās 2015.gada Latvijas čempionvienībai VEF Rīga, tomēr tā jau vasaras sākumā pavēstīja, ka šajā sezonā turnīrā nepiedalīsies. Tāpat rīdzinieku vietu neaizņēma arī Ventspil.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm