tv3.lv

Bagatska trenētā Ukrainas izlase Rīgā spēlēs pret titulēto Spāniju

Latvijas Basketbola savienība (LBS) palīdzēs Ukrainas Basketbola federācijai (FBU) noorganizēt 2023.gada Pasaules kausa vīriešiem kvalifikācijas spēles Rīgā, trešdien ziņo LBS.

18. maijā 18:49

Latvijas trenera Ainara Bagatska vadītā Ukrainas vīriešu basketbola izlase Pasaules kausa kvalifikācijas vasaras loga spēles aizvadīs Rīgā. Ukrainas valstsvienība “Arēnā Rīga” spēlēs ar Gruzijas izlasi (1.jūlijā) un Spānijas izlasi (7.jūlijā). Spēles rīko FBU sadarbībā ar LBS.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Atsaucoties FBU vadītāju lūgumam palīdzēt noorganizēt Rīgā Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas spēles, kuras kara apstākļos nav iespējams aizvadīt Kijivā, LBS veica priekšdarbus un aicināja Latvijas Nacionālo sporta padomi (LNSP) atbalstīt šo solidaritātes akciju. LBS ziņo, ka LNSP 5.maija sēdē pieņēma pozitīvu lēmumu.

“Krievijas izraisītā kara apstākļos ir svarīgi Ukrainu atbalstīt visos pieejamos veidos. Šajā sarežģītajā laikā ukraiņu tautai ir vajadzīgas jebkādas pozitīvas emocijas, tai skaitā veiksmīgi starti starptautiskajās sporta sacensībās,” lēmumu komentē LBS prezidents Raimonds Vējonis.

Viņš uzsver, ka LBS ir darījusi un darīs visu iespējamo, lai Ukrainas valstsvienība Rīgā justos kā mājās, kā arī pateicas visiem, kuri atbalstīja LBS iniciatīvu.

Ukrainas izlase Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas G grupas turnīrā novembrī startēja ar izbraukumā Tbilisi piedzīvoto zaudējumu mačā ar Gruzijas izlasi (83:88), kā arī uzvaru Kijivā pār Ziemeļmaķedoniju (78:61).

Ziemas spēļu cikla pirmo spēli Ukrainas komanda izbraukumā Spānijā (74:88) aizvadīja 24.februāra vakarā – 16 stundas pēc kara sākuma.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

27.februārī Kijivā paredzētais atbildes mačs tika atcelts.

“Esam ļoti pateicīgi LBS, kas jau februāra beigās deva patvērumu mūsu valstsvienībai. LBS un Latvijas basketbola sabiedrība kā patiesi draugi grūtā brīdī viesmīlīgi uzņēmuši lielu skaitu mūsu bērnu, kam nodrošināta ne tikai drošība, bet arī iespējas pilnvērtīgi turpināt nodarboties ar basketbolu,” saka FBU ģenerālsekretārs Vladimirs Drabikovskis.

Viņš piebilst, ka ukraiņi sapņo valstsvienības spēles aizvadīt Kijevas Sporta pilī, taču patlaban tas diemžēl nav iespējams.

“Šādā situācijā Latvija ir ļoti labs variants, jo te ir daudz ukraiņu un mūsu domubiedru, kuri gatavi piepildīt “Arēnas Rīga” tribīnes,” saka Drabikovskis, piebilstot, ka LBS ir nodrošinājusi lieliskus apstākļus, lai Ukrainas izlase varētu sagatavoties cīņām ar Gruzijas, Ziemeļmaķedonijas un Spānijas izlasēm.

Ukrainas valstsvienības galvenais treneris Bagatskis Ukrainas komandas sastāvā cer redzēt visus labākos basketbolistus, kuru lielākā daļa klubu sezonas nogalē spēlē dažādu Eiropas valstu komandās.

Turpinās sarunas arī par Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) spēlējošo ukraiņu pievienošanos valstsvienībai.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Līdz kara sākumam daudzi izlases basketbolisti spēlēja Ukrainas klubos. No sportiskā viedokļa labi, ka visiem izdevās atrast darbu dažādās valstīs un dažāda līmeņa līgās,” saka Bagatskis.

“Karš dzimtenē ir prātam neaptverama traģēdija, bet tas arī norūda tautu, norūda personības. Sportā ir nepieciešama agresivitāte un tās mūsu komandai netrūks,” pauž treneris.

Daļa Ukrainas izlases kandidātu 24.maijā Rīgā uzsāks pirmo treniņnometni, kurā piedalīsies daudzi jaunie basketbolisti. Pilnā sastāvā sapulcēties paredzēts 10.jūnijā treniņnometnē Itālijā.

Pēc tam gatavošanās jūlija spēlēm turpināsies Portugālē un Rīgā. 1.jūlijā Ukrainas izlase “Arēnā Rīga” spēlēs ar Gruzijas izlasi, 4.jūlijā – izbraukumā ar Ziemeļmaķedoniju un 7.jūlijā Rīgā – ar pasaules čempionvienību Spānijas izlasi.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm