Absurds Latvijas basketbolā: LSBL bronzas spēlē soda metienus ļauj vairākkārt izpildīt citai spēlētājai

Aizvadītās “Pullman” Latvijas Sieviešu basketbola līgas finālčetrinieka spēlē par 3. vietu tika fiksētas vairākas absurdas epizodes – “Jūrmalas” treneris Andris Steļmahs apzināti mainīja soda metienu izpildītājas, lai tos izpildītu nevis spēlētājas, pret kurām tika pārkāpti noteikumi, bet komandas labākās metējas. Mača arbitri šos trenera taktiskos soļus ignorēja.

Spēlē par 3. vietu savā starpā tikās trenera Andra Steļmaha vadītās “Jūrmalas” basketbolistes un Jāņa Tiltiņa vadītā “Jelgava-BJSS” komanda. Pateicoties pārliecinoši uzvarētai ceturtajai ceturtdaļai (27:10), pie kārotajām bronzas godalgām tika jūrmalnieces – 65:57.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

FIBA basketbola noteikumos skaidri minēts, ka soda metieni ir jāizpilda tam spēlētājam (ai), pret kuru pārkāpti noteikumi. Ja spēlētājs (a) nevar izpildīt soda metienus, viņa vietā no rezervistu soliņa dodas cits spēlētājs, kurš tos izpilda. Šāda kārtība ir bijusi vienmēr un, domājams, visiem ir zināma un saprotama.

19. marta mačā starp “Jūrmalas” un “Jelgava-BJSS” komandām, šis noteikuma punkts tika pārkāpts vismaz divas reizes, par ko var pārliecināties BK “Jelgava” spēlētājas Viktorijas Ivanovas soctīklos publicētajos video materiālos. Jāpiebilst, ka kopumā Ivanova par strīdīgām ir nosaukusi vismaz piecas mača epizodes.

Iespējams dīvainakā un pretrunīgākā epizode starp visām minētajām, kas tiešām liek uzdot jautājumu vai “Jūrmalas” treneris apzināti necentās pārkāpt FIBA noteikumus. Te gan jāpiemin, ka tālu no savu uzdevumu augstumiem bija mača tiesneši un spēles sekretariāts, kas ļāva, nepamanīja un nenovērsa šādu absurdu. Ceturtās ceturtdaļas vidū pēc cīņas par atlēkušo bumbu, noteikumus pret “Jūrmalas” spēlētāju Aleksu Purmali pārkāpj jelgavniece Alise Karlsone, kurai tā ir piektā piezīme.

Treneris Štelmahs pēc šīs epizodes pie sevis pasauc spēlētāju Nr. 15 Gunu Siliņu un ar žestiem aicina doties izpildīt brīvmetienus Purmales vietā. Spēlētāja nedroši tomēr dodas uz soda metienu līniju un realizē abus metienus. Interesanti, ka Siliņa “Pulman” Latvijas sieviešu basketbola līgas regulārās sezonas mačos soda metienus realizēja ar 61,29%, bet Purmale, pret kuru video redzams noteikumu pārkāpums, brīvmetienus realizē ar 50% precizitāti.

Posted by Victoria Ivanova on Sunday, March 19, 2023

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Otrā epizode 2. ceturtdaļas noslēgumā cīņā par bumbu personīgā piezīme fiksēta jelgavniecei Klintai Dambrānei, spriežot pēc video materiāla (un spēles tehniskā protokola), noteikumi tika pārkāpti pret “Jūrmalas” komandas Nr. 9 Elzu Kasakovsku, bet soda metienus izpilda jūrmalnieču līdere Žozefīne Sīpoliņa, kura ir viena no komandas precīzākajām soda metienu izpildītājām – 77,78%, bet Kasakovkai sezonā šajā rādītājā ir apaļi 50%. Būtiski, ka Sīpoliņa epizodē, kad tika fiksēta piezīme, atradās zem groza un viņas tuvumā nebija nevienas pretinieces, kura pat teorētiski varētu pārkāpt noteikumus.

Posted by Victoria Ivanova on Sunday, March 19, 2023

Jāpiebilst, ka epizodēs iesaistītās trīs jūrmalnieces bija rezultatīvākās izcīnītajā uzvarā –  Sīpoliņa guva 23 punktus, Siliņai bija 16 punkti un 13 atlēkušās bumbas, bet Aleksai Purmalei 5 gūti punkti un 15 bumbas zem groziem.

Portāls “tv3.lv” dienas laikā sazināsies ar visām iesaistītajām pusēm, lai noskaidrotu notikušā apstākļus.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm