tv3.lv

Aptauja: vairums iedzīvotāju uzskata, ka jāļauj skatītājiem klātienē apmeklēt pasaules čempionātu hokejā

Rīgā gaidāmā pasaules hokeja čempionāta laikā mazinās varbūtība par skatītāju klātbūtni. Iemesls – Covid-19 situācijas pasliktināšanās.

2021. gada 30. aprīlī 8:11

Kā noskaidrots “Kantar TNS” aptaujā, puse jeb 53% Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 60 gadiem uzskata, ka pasaules čempionāta hokejā spēles, kas šā gada maijā-jūnijā notiks Rīgā, vajadzētu ļaut apmeklēt skatītājiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

37% ir norādījuši, ka skatītājiem jāliedz klātienē apmeklēt spēles, savukārt desmitajai daļai iedzīvotāju nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Kā iepriekš vēstīts, šis būs pirmais pasaules čempionāts hokejā, kas norisināsies tā sauktā burbuļa apstākļos. Tas nozīmē, ka līdz minimumam samazināta hokejistu saskarsme ar ārpasauli. Būs jāveic regulāri testi.

Pēc trešdien notikušās čempionāta rīcības komitejas sēdes, kas noritēja attālināti, kļuvis zināms, ka hokejistus viesnīcas istabiņās plānots izmitināt pa vienam, nevis divatā kā ierasti. Papildu izmaksas segs Starptautiskā Hokeja federācija.

Skatot progresu par hallēm, tad par gatavām uzskatāmas “Arēna Rīga” un Olimpiskais sporta centrs. Tur notiks spēles. Uz naža asmens balansē treniņu halles nodošana pie Daugavas stadiona. Ēka būšot gatava nodošanai pēc divām dienām, ledus sagatavošana pēc divām nedēļām.

Uztrauc fakts, ka vismaz trīs valstsvienības – Šveices, Baltkrievijas un Kazahstānas – ieradīsies agrāk, lai trenētos šeit.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Savukārt jautājums par skatītāju klātbūtni, visticamāk, būs negatīvs. Galavārds par to pieder valdībai un premjers jau izteicies, ka neredz iespēju sacensības rīkot pat daļēji piepildītās hallēs.

Nedaudz lielākas izredzes šobrīd saglabājas uz skatītāju klātbūtni Daugavas stadiona tribīnēs. Tur spēles rādītu uz lielā ekrāna, apmeklētāji, visticamāk, būtu tieši vietējie iedzīvotāji. Taču jāsaka, ka izredzes diezgan minimālas.

Cerības, ka vismaz šis variants būtu iespējams pēc iepriekšējās sēdes TV3 Ziņām pauda Rīgas mērs Mārtiņš Staķis (AP). Tas pilsētai dotu čempionāta sajūtu. Taču dzīve ir dzīve. “Mūsējie ir labākie, un būtu labi, ja viņi tur varētu būt. Bet tas nav Rīgas lēmums. To būtu ļoti grūti izskaidrot sabiedrībai, kāpēc spēli var skatīt klātienē, bet satikt savu tuvāko vai vecvecākus nevar.

Lēmums par skatītāju klātbūtni ir valdības rokās. Taču pret ir ne vien premjers, bet arī veselības ministrs, kurš norāda uz pēdējās nedēļas saslimstības rādītāju pieaugumu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm